2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Kosárlabda: a harmadik Honvéd elleni mérkőzést is nagyon simán húzta be, így söpréssel jutott elődöntőbe a Falco! (képgalériával)

A szombathelyi sárga-feketék 94-60-ra diadalmaskodtak és lezárták a budapestiek elleni negyeddöntős párharcukat.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A NEGYEDDÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - BUDAPESTI HONVÉD SPORTEGYESÜLET 94-60 (26-14, 18-15, 25-7, 25-24)

Falco: Pot 10/6, Tanoh Dez -, Benke 6/3, Tiby 11/3, Krivacevic 4. Csere: Perl 23/9, Jordano 15/12, Pongó 6/6, Kovács B. 6/3, Keller 5/3, Barac 5/3, Verasztó 3/3.

Honvéd: Dokovics 4, Brown 11, Hajdu -, Wesson Jr. 7/3, Filipovic 3. Csere: Henry 21/12, Simon K. 8/3, Bazsó 3/3, Peringer 3, Reizinger -.

Edző: Zlatko Jovanovic

Az első két győzelemnek köszönhetően kinyitotta az elődöntőhöz vezető ajtót a Falco, amely a harmadik találkozón már be is léphetett azon, amennyiben harmadszor is felülmúlja a Budapest Honvéd együttesét.

Tiby remek saroktriplája vezette fel a harmadik összecsapás történéseit, amire aztán gyorsan érkezett a vendégek válasza. A Honvéd két bedobott büntetővel fordított, majd a hazaiak is megtették ugyanezt, fej-fel mellett haladtak a felek (5-4). A sárga-feketék hármasával 8-4-re módosult az állás, a fővárosiak ezúttal 50%-kal büntetőztek, nem lehet mondani, hogy megszórták volna magukat a csapatok. A negyed derekán 10-6 állt az eredményjelző táblán, Tiby egy büntetőt értékesített, mezőnyből továbbra sem mentek a dobások. Erre aztán egy triplával cáfoltak rá a vendégek, majd Perl volt hibátlan a vonalról, 14-9-re vezetett a címvédő. Pongó szép hármast süllyesztett el, egyre inkább nyílt az olló, a szombathelyiek pedig minden eltelt másodperccel közelebb kerültek a legjobb négybe jutáshoz. Jordano középtávolija is a helyére került, Pongó újfent kintről volt eredményes. A negyed utolsó momentumaként Perl értékesített egy tempót, így aztán 26-14-ről jöhetett a folytatás.

Ezt a budapesti rekordbajnok kosara nyitotta, majd egy kihagyott ziccert büntetett meg a Falco. Foggal-körömmel kapaszkodtak a vendégek, állandósulni látszott a tízpontos differencia, amit Perl toldott meg egy remekbe szabott triplával (31-18). A vasiak klasszisa aztán büntetőből is eredményes volt, Keller Ákos három ponttal gyarapította a hazai termést, érezhető volt, hogy mindent megtesz a címvédő, hogy még egyszer már ne kelljen visszamennie a Ludovika Arénába (35-18). 38-18-nál már harmincpontos volt a hazai fór, ráadásul Jordano lendülete, harciassága két újabb dobást ért a Falcónak. Ezek közül egy ért célba - talán nem nagy túlzás kijelenteni azt, hogy ez belefért -, majd a Honvéd három pontjára Krivacevic két büntetője érkezett válaszul (41-21). Benke egy pontot a vonalon hagyott, a vendégek duplát jegyeztek, ráadásul büntetőkkel is tudtak faragni a hátrányból. Tiby is dobott kettőt ebből a fajtából, a játékrész vége azonban a fővárosiak számára sikerült jobban: két felvonás után 44-29 volt az állás.

Gyors Tiby-kettessel növelte a különbséget a Konakov-legénység, amely ezután sem lassított, de a vendégek sem adták könnyen magukat és egy triplával jelezték, hogy bizony hozzászólnának a történésekhez (51-33). Két büntetőnek köszönhetően ismét húszra hízott a differencia, ebben a szakaszban is meglehetősen kevés pont esett, Tiby egy büntetőt váltott kosárra, 56-35-nél pedig Perl triplájának tapsolhatott a hazai publikum. Időt is kért a Honvéd, amely aztán büntetővel araszolt, majd Perl is a vonalról próbálkozhatott. Mindkét együttes játékába sok hiba csúszott, Jordano viszont nem tette meg azt a szívességet a Honvédnak, hogy rontson kintről, így aztán már 64-36-ra vezettek a sárga-feketék. A negyed végéig már csak a címvédő szerzett pontot, méghozzá ötöt is, így aztán 69-36-ról várhatták az együttesek a záró tíz percet.

A fővárosiak egy 4-0-val indítottak, majd egy Falco-tripla hűtötte le a kedélyeket, ráadásul egy labdaszerzést követően újabb sárga-fekete kosarat jegyezhettünk fel (74-40). Elfogyni látszott a Honvéd, 80-40-nél pedig már negyven volt közte. Az előző két mérkőzéshez hasonlóan itt már ezúttal is csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel tud nyerni a címvédő, amely szűk két perccel a vége előtt 88-55-re vezetett. Milos Konakov fiai végül tükörsima, 94-60-as győzelmet arattak és 3-0-s összesítéssel jutottak be a legjobb négy csapat közé.

Fotó: Pataki Gergő

Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.