2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Kosárlabda: a Ludovika Arénát is bevette a Falco, egy győzelemre az elődöntőtől a címvédő

Milos Konakov fiai 89-52-re nyerték meg a Honvéd elleni negyeddöntős párharc második, budapesti összecsapását.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A RÁJÁTSZÁS NEGYEDDÖNTŐ 2. MÉRKŐZÉS

BUDAPESTI HONVÉD SPORTEGYESÜLET - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 52-89 (13-18, 14-23, 13-19, 12-29)

Honvéd: Simon 3/3, Brown 12/3, Hajdu 12/12, Henry 3, Filipovic 6. Csere: Vámos -, Kopácsi -, Peringer -, Bazsó 5, Reizinger 2, Djokovics 9/6, Wesson -.

Edző: Zlatko Jovanovic

Falco: Pot 10/3, Tanoh Dez 4, Benke 6/6, Tiby 18/6, Krivacevic 2. Csere: Kovács 4, Jordano 2, Verasztó -, Pongó 10/9, Keller 6, Perl 27/12.

A fővárosban folytatódott a címvédő Falco, valamint a rekordbajnok Honvéd negyeddöntője, kedden délután a Ludovika Arénában csaptak össze a felek. A szombathelyiek kedvező helyzetből, előnyből várhatták az összecsapást miután az első találkozón 102-60-ra kiütötték a budapestieket.

Ez az ütközet is a sárga-feketék szája íze szerint kezdődött, Krivacevic és Tanoh Dez gyors kosaraival ugyanis hamar 4-0-s előnyre tettek szert. A Honvéd kintről, valamint büntetőkből sem tudta megszerezni első pontjait, Hajdu saroktriplája azonban már a helyére került (3-4). Ez óriási lendületet adott a hazaiaknak, Filipovic faulttal együtt köszönt be, Hajdu újabb triplát értékesített, ami ráadásul Dokovic is megtett, így aztán 11-4 állt az eredményjelzőn. Pot a két büntetőjéből csak egyet tudott bedobni, de ennek ellenére is sikerült rendeznie a sorokat a vendégeknek, akik Pongó két hármasával, valamint Kovács büntetőjével fordítottak, s 11-12-nél már náluk volt az előny. Nagyon elkapta a fonalat a Falco, Tiby és Perl is klasszis kosárral villant, majd Dokovic tudta megtörni a hosszú hazai pontcsendet. A negyedet Perl két büntetője zárta, így aztán 13-18-ról folytatták a küzdelmet a csapatok.

Meglehetősen pontszegényen indult ez az etap, komoly ziccerekben is rontottak a csapatok. Több mint két perc telt el, amikor a házigazda egy hármassal zárkózott, ez pedig rendesen ki is nyitotta a triplacsapot: ezt követően felváltva szórták a kinti dobásokat a felek, majd némi videozás és közjáték következett, melynek végén a kimaradt hazai büntetőt követően a vasiak kapták meg a labdabirtoklás jogát. Kisvártatva Perl is próbálkozhatott a vonalról, nem is hibázott, majd Keller kettesét jegyezhettük fel, amire Hajdu kintről válaszolt, 24-28 volt ekkor az állás. Tiby 50%-osan büntetőzött, Perl mindkettőt bedobta, majd ismét jött a Falco ameriaki légiósa, aki egy szép belépés után gyarapította pontjainak számát (27-33). A félidőből hátralévő idő a szombathelyiekről szólt, akik folyamatosan nyitották az ollót, a nagyszünetben pedig 41-27-re vezettek.

A pihenő után is lendületben maradtak a sötétmezesek, Perl, Tiby, valamint Keller is beköszönt, míg a Honvéd részéről Brown tudott eredményes lenni. Egyre nehezebb helyzetbe kerültek a hazaiak, 33-50-nél hiába jött Bazsó két pontja, Perl triplát szórt, ráadásul Benke is hasonló módon válaszolt Brown két büntetőjére. A büntetőzéssel azért hadilábon álltak a csapatok, Pot egy saroktriplával jelentkezett, ami azt jelentette, hogy húszpontos előnyről, 40-60-ról várhatta Milos Konakov legénysége a záró felvonást.

Filipovic duplájával, majd Tiby faultos kosarával vette kezdetét a negyedik tíz perc, Dokovic pedig egy pontot a vonalon hagyott. Pot toldotta meg a Falco addigi termését, egyre inkább megtörni látszott a Honvéd, míg a vendégeknek minden összejött és továbbra is jó ritmusban kosárlabdáztak. Brown szépen tette fel a ziccerét, Hajdu egy Krivacevic elleni fault után kipontozódott, ám nem sokkal később a szombathelyiek magasembere is hasonló sorsra jutott. A címvédő újabb hármasa után, 45-71-nél hazai timeout következett, Bazsóval szemben triplakísérlet közben szabálytalankodtak, aki be is dobta mindhárom büntetőjét. A másik oldalon Pongó triplát jegyzett, erre a szakaszra pedig már csak az maradt a kérdés, hogy mekkora különbséggel tudja megnyerni a második mérkőzést a Falco. Benke remek visszalépős triplával szomorította tovább a fővárosiakat, Keller 2+1-e után Filipovic is kipontozódott, nem lassított a sárga-fekete alakulat. Az összecsapás végül 52-89-cel zárult, a Falco tehát magabiztosan diadalmaskodott és összesítésben 2-0-s előnyre tett szert az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

A folytatásra április 19-én, pénteken 18 órakor kerül sor, méghozzá a Schaeffler Aréna Savariában.

Fotó: Pataki Gergő