2024.05.10., péntek  •  Ármin, Pálma napja
Élvonalba jutott az SZKKA! (képgalériával)

Feljutott az élvonalba a szombathelyi kézicsapat, miután a 26. fordulóban magabiztos győzelmet aratott a Hajdúnánás ellen.

Négy nullás sorozattal nyitott a házigazda, a nánásiak első találatára az 5. percig kellett várni. A vendégek lelkesen játszottak, ám a különbség nem csökkent, a 14. percben, 7-4-es állásnál Jenei Tamás kért időt. A vasiak rátettek még egy lapáttal, a játékrész hajrájára így maradt a magabiztos szombathelyi előny (21. p.: 12-5).

A 27. percben már tízgólos előnyt mutatott az eredményjelző (17-7), és a későbbiekben sem változott a differencia – a szünetre 19-9-es állással vonultak a felek.
A fordulást követően Orsós talált be hetesből a vendégektől, Pődör Blanka válaszolt szintén büntetőből – maradt a különbség, a szombathelyiek tartották a tetemes előnyüket (38. p.: 23-13).

Varga Nikiék tovább növelték előnyüket, a 47. percben már 14-gyel vezettek a mieink (30-16).  Vida Gergő együttese nem vett vissza a tempóból, Szeberényi révén a 45. percben már harminc lőtt gótnál tartottak a szombathelyiek.

Az SZKKA megnyerte a 26. bajnoki mérkőzését is, így feljutott az élvonalba.

A lefújást követően nagy ünneplésbe kezdett a hazai publikum, az SZZKA két év után jutott vissza az NB/I-be.

SZKKA-Hajdúnánás 34-21 (19-9)
SZKKA: Csatlós, Christea (kapusok) – Török 1, Pődör R 7., Pálffy, Kulcsár 3, Pődör B. 7, Horváth, Varga 3, Szeberényi, 3 Szmolek 5, Böhm 1, Balogh 2, Kazai 1, Gönczöl 1, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.