2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: háromgólos hátrányból fordított és nyert a Gencs, hatot rúgott a Kemenesalja, ötöt a Bozsok

A Lukácsháza a Kőszeget, a Boba a Szelestét verte idegenben, az Uraiújfalu, az Alsóújlak és a Pecöl viszont hazai környezetben tudott diadalmaskodni.

Kemenesalja FC - Sé Honvéd SE 6-0 (2-0)      Vönöck, vezette: Szendrődi

Kemenesalja: Kovács - Németh M., Lőrincz G. (Horváth, 46.), Czöndör (Kóbor, 46.), Péter, Binder (Manganelli, 62.), Balázsi, Erdélyi (Németh R., 62.), Lőrincz M., Varga, Ölbei (Szakál, 50.)

Sé: Papp (Nárai, 62.) - Kiss Mihály, Séfer, Kiss Márton (Katzler, 57.), Kalmár, Tóth, Nemes, Hende, Lendvai, Vándori (Kiss B., 57.), Kiss Máté (Bogyai, 76.)

Gólszerzők: Czöndör 6., Vándori 17. (öngól), Varga 2 (47., 81.), Binder 49., Balázsi 83.

A hazaiak fél tucat gólt szerezve arattak magabiztos hazai győzelmet.

Kőszegi Lóránt FC - SCHOTT Lukácsháza SE 0-3 (0-1)      Kőszeg, vezette: Pázsi

Kőszeg: Berber - Kiss, Lintner, Őri (Mézer, 60.), Szolyák, Marti (Réti Ma., 80.), Varga Sz. (Varga D., 66.), Kovács, Réti Mi., Takács, Rácz

Lukácsháza: Bán - Ágoston, Lipics, Vörös (Markó, 77.), Mester (Krancz, 70.), Bősze, Dan (Osztrosits, 70.), Horváth (Kovács, 57.), Rozmán, Dr. László, Gombás (Toldi, 77.)

Gólszerzők: Dan 26., Mester 64., Dr. László 73.

Nagy melegben, remekül előkészített pályán, szép számú közönség előtt lépett pályára a két csapat. Az első játékrészben egyenlő félként gyűrték egymást az együttese, de a vendégek találtak csak a hálóba. A második félidőben inkább a lukácsházi csapat akarata érvényesült, további két találatukkal elvitték a három pontot Kőszegről.

Uraiújfalu SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 4-2 (2-0)      Uraiújfalu, vezette: Pintér

Uraiújfalu: Szabó Ma. - Szabó Má., Binder, Gáspár (Pungor N., 90.), Szabó B., Kollárits (Agg D., 81.), Pungor Sz. (Burka, 76.), Csete, Szabó T., Dornai (Keszei, 76.), Agg B.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Lakatos (Pencz, 66.), Máthé, László, Németh, Mórocz, Major, Nunkovics (Kövesdi A., 66.), Csonka, Kövesdi D., Németh (Lerik, 46.)

Gólszerzők: Szabó Má. 2 (5., 61.), Agg B. 2 (38., 85.), ill. Mórocz 53., Major 69.

A hullámvölgyben lévő vendégek ezúttal sem tudtak kimászni a gödörből és 4-2-es vereséget szenvedtek az Uraiújfalu ellen.

Szeleste-Pósfa SE - Boba Sportegyesület 0-1 (0-1)        Szeleste, vezette: Elek

Szeleste: Gombor - Vajda (Nagy Á., 72.), Kovács R. (Horváth E., 72.), Fülöp, Pethő, Baranyai, Pataki, Kiss (Szentgyörgyvári, 81.), Nagy N. (Kovács Á., 46.), Horváth L., Földi

Boba: Fábián - Magyar, Kovács, Fodor, Géczi, Szabó, Dákai, Gorácz, Kecskés (Porkoláb, 81.), Szigeti (Prépost, 57.), Nagy (Borsodi, 72.)

Gólszerzők: Kecskés 23.

A csapatok mezőnyben birkóztak egymással. Két nagy hazai helyzetet követően a bobaiak szereztek egy gólt, ami - mint később kiderült - három pontot ért számukra.

Gencsapáti KSE - Elektromol Spari FC 4-3 (0-3)       Gencsapáti, vezette: Imre

Gencsapáti: Horváth - Kovács, Janzsó (Lőrincz, 46.), Sulyok, Varga (Jónás, 63.), Soldatenko, Iker (Skrapits, 63.), Fülöp, Bokor, Sátori (Mucza, 84.), Janek

Elektromol Spari: Pungor - Neubauer (Sipos, 46.), Boldizsár, Varsányi, Pulai, Majtényi, Schmidt, Kovács, Bolfán (Mészáros, 63.), Tóth, Kelemen

Gólszerzők: Lőrincz 2 (61., 92.), Soldatenko 2 (67., 71.), ill. Neubauer 6., Pulai 2 (19., 30.),

Kiállítva: Kovács 94. (Spari)

A hazai csapat az első félidőt átaludta, a vendégek célfutballt játszva három gólt szereztek harminc perc alatt. A szünetben a hazaiak rendezték a soraikat, de az első találatra a 61. percig kellett várni. Ezt követően viszont tíz perc alatt egyenlítettek. A hajrában a fáradó Spari előtt is adódott lehetőség, de a hazaiak a 92. percben megszerezték a győztes találatot. Összességében egy szervezett, de a második félidőre elfáradó Sparit sikerült harminc percnyi jó játékkal legyőznie a Gencsnek.

Alsóújlaki SC - Kemenesmagasi FC 2-0 (0-0)       Alsóújlak, vezette: Marton

Alsóújlak: Baba - Gampel, Kaposi, Pados, Toldi (Hantó, 55.), Varga Á., Varga N., Vasas (Papp, 89.), Káldi (Pintér, 46.), Nagy, Varga R. (Hancz, 81.)

Kemenesmagasi: Kelemen - Koronczai (Balogh, 46.), Molnár Zs., Szénégető, Poós, Csite, Csempesz (Bándoli, 46.), Kerekes (Király, 81.), Kopházi, Takács (Princzes, 81.), Molnár T.

Gólszerzők: Pintér 2 (73., 95.)

A csereként beálló Pintér Barnabás nyerőembernek bizonyult, az Alsóújlak az ő duplájával szerezte meg a három bajnoki pontot.

Bozsoki SE - Merseváti SE 5-0 (1-0)       Bozsok, vezette: Talabér

Bozsok: Szenteleki - Kratochwill, Csizmazia (Nagy, 46.), Németh, PÁL (Szárnyas, 73.), Dévényi (SZALAI, 55.), VARGA (Pónácz, 83.), Kovács, KAPOSI, Tompek, Kiss

Mersevát: PATYI - Folta (Molnár, 46.), Gönye, Dénes, Takács M., Homlok, Szalai, Orbán, Nagy, Takács B., Döbröntei

Gólszerzők: Varga 2 (27., 71.), Kiss 49., Pál 56., Szalai 68.

Nyári meleg és szép számú közönség fogadta a csapatokat. A hazaiak domináltak, mezőnyfölényben jàtszottak, rengeteg helyzetet alakítottak ki, amik rendre kimaradtak, a mersevátiak kapusa remekül védett. A vendégek ellentámadásokból próbálkoztak. A játék képe a második félidőben sem változott, azzal a különbséggel, hogy gólokká érett a hazai fölény. A Bozsok győzelme ilyen arányban is megérdemelt.

Pecöl SE - Répcelaki SE 2-0 (1-0)       Pecöl, vezette: Dr. Polgár

Pecöl: Kollarics - Láda (Németh, 83.), Orsós, Oszkó, Farkas, Kiss, Hóbor, Márok, Joó (Boncz, 69.), Kasza, Nagy

Répcelak: Antoni - Kiss Z., Gallen A. (Kiss G., 83.), Csontár, Dulicz (Malomsoki, 53.), Németh B., Pinezits (Németh N., 76.), Baán, Gallen I., Németh D., Krétai

Gólszerzők: Farkas 13., Kasza 81.

Nyári melegben, jól előkészített pályán játszottak a csapatok. A hazaiak nehezen vették fel a megszokott játékritmusukat, a répcelakiak pedig főként kontrákra építettek. A Pecöl mindkét félidőben betalált, így végül magabiztos hazai siker született a szimpatikus, szebb napokat is látott Répcelak ellen.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.