31 százalékkal nőtt a jelentkezők száma a Savaria Egyetemi Központban
A megújított felvételi rendszer közel 27 százalékkal növelte a felsőoktatási intézményekbe jelentkezők létszámát. A szeptemberben induló alapszakokra és osztatlan képzésekre már nem kötelező az emelt szintű érettségi vizsga, az intézmények már elfogadhatnak középszintű érettségit. Továbbá megszűnt a jogszabályi minimumponthatár.
26 ezerrel nőtt a már diplomás jelentkezők száma. A beiskolázási kampány decemberben vette kezdetét, a jelentkezéseket február 15-ig lehetett elektronikus úton benyújtani. Az ELTE Savaria Egyetemi Központ szakjai iránt is nagyobb volt az érdeklődés, mint tavaly.
Lenkai Nóra, az ELTE SEK rektori biztosa az SZTV érdeklődésére elmondta, hogy az elmúlt 6 évben, amióta csatlakoztak az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez úgy néz ki, hogy egyre népszerűbbek. Mint fogalmazott, ez nagy bizakodásra és nagy örömre ad okot. Az idei évben soha nem látott felvételi jelentkezési adatokat könyvelhetnek el maguknak, hisz 31 százalékkal nőtt a hozzájuk jelentkezők aránya. Ez azt jelenti számokban, hogy közel 4000 hallgatójelölt gondolja úgy, hogy megjelölte a szombathelyi képzéseket, első helyen pedig 1126 diák gondolja úgy, hogy hozzájuk szeretne jelentkezni.
Decemberben és januárban is tartottak nyílt napot az érdeklődőknek. Már akkor látszott, hogy legtöbben a pszichológia és a tanárszakok valamelyikére jönnének szívesen.
Lenkai Nóra hozzátette, továbbra is népszerű a pszichológia szak, oda nagyon sokan jelentkeznek minden évben, amióta meghirdették. Ebben az évben a pedagógusképző szakokra jelentkezők száma is 25 százalékkal növekedett. Ennek nagyon örülnek nagy múltú pedagógusképző intézet lévén. A gazdaságtudományi szakok is nagyon népszerűek, és nagy örömükre a gépészmérnök képzésre is több mint 50 százalékkal többen adták be a jelentkezéseket, mint tavalyi évben.
A szeptemberben induló képzésekre a pótfelvételi eljárásban is lehet jelentkezni. Erre július végétől augusztus első feléig lesz lehetőség.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.