km/óra
  2025.04.27., vasárnap  •  Zita napja
38. Magyar Sajtófotó pályázat: hamarosan megjelenik a kollégánk, Nagy Jácint díjazott képét is tartalmazó, Az év fotói 2019 című album

38. Magyar Sajtófotó pályázat: hamarosan megjelenik a kollégánk, Nagy Jácint díjazott képét is tartalmazó, Az év fotói 2019 című album

Hamarosan megjelenik Az év fotói 2019  album - benne kollégánk, Nagy Jácint Karácsonyvárás című képével, amely a Mindennapi élet kategóriában második díjat nyert. A könyvet április közepén mutatták volna be a díjátadón, azonban a koronavírus-járvány miatt mindkét esemény csúszik. Ízelítőként bemutatjuk kollégánk beválogatott fotóit.

A pályázatra  267 fotográfus 2488 pályaművel nevezett be, összesen 6079 darab (egyedi és sorozat) képet küldtek be a fotósok – a munkákat nemzetközi zsűri bírálta el. A Savaria Fórum fotóriportere, Nagy Jácint második helyezett lett a Mindennapi élet kategóriában a városi hetilap tavalyi címlapjával második díjat kapott. Az elismerés értékét növeli, hogy vidékről eleve nehezebb bekerülni a díjazottak közé, Vas megyei fotóriporter 2004-ben szerepelt a legjobbak között, ekkor Benkő Sándor nagydíjat kapott a körmendi cipőgyár utolsó napját megörökítő sorozatáért (Utolsó nap a tűzősoron).


Nagy Jácint karácsonyi fotója mellett még három másik képe is bekerült az idei albumba: a szerkesztők a Falco-Körmend bajnoki döntő utolsó meccsét, a díjátadást és az azt követő ünneplést megörökítő szériából választottak ki fotókat. 


A Karácsonyvárás kép Krizsán Zsuzsanna riportját illusztrálta, az írás itt olvasható.


A Falco – Körmend fotósorozatai itt és itt érhetőek el.  

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

Savaria Fórum 34. évfolyam 10. szám - 2025.04.22.
Savaria Fórum 34. évfolyam 10. szám - 2025.04.22.
legfrissebbek
Itt vannak a Herényi Virágút 2025 programjai
Ezen a hétvégén ismét megtelik élettel Szombathely herényi városrésze: április 26–27-én rendezik meg a 21. Herényi Virágutat, ahol a virág- és dísznövényvásár mellett változatos, színes programok várják a látogatókat. A rendezvény idén is a család minden tagja számára kínál élményt, szórakozást és inspirációt – a kertbarátoktól a legkisebbekig.
Gól nélkül nem megy, megint kikapott a Haladás
Az NB/III-as bajnokság Észak-nyugati csoportjának 26. fordulójában a Haladás Érden lépett pályára. A mieink bár több helyzetet is kidolgoztak, ezek kimaradtak. A hazaiak büntetőből találtak be.
Kihúzták a hatoslottó nyerőszámait
Jó néhányan örülhetnek.
ELTE-kutatás: a kutya egyszerre gyerek és legjobb barát
A kutyáknak az emberi szociális hálóban elfoglalt szerepét vizsgálta az ELTE Etológia Tanszékének a Scientific Reports folyóiratban megjelent legfrissebb tanulmánya, amelyből kiderül, hogy a kutyával való kapcsolat leginkább a gyerek-szülő és a legjobb baráti kapcsolat keverékeként írható le - közölte az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Természettudományi Karának Biológiai Intézete az MTI-vel.
Rajzlapokon elevenedett meg a jövő tűzvédelme
A Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság zsűritagjai pénteken vették górcső alá azokat az alkotásokat, amiket a vármegye diákjai a 2025. évi alkotói pályázatra készítettek.