75 Vas vármegyei hivatásos tűzoltó segíti az árvízi védekezést
Mint írják, a hivatásos erők mellett önkéntes tűzoltó egyesületek és mentőszervezetek is dolgoznak az árvíz által érintett területeken. A védekezés koordinálása érdekében a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság mellett hét vármegye és a főváros működtet operatív törzset. Emellett a védekező településeket a vízügyi műszaki irányítók mellett katasztrófavédelmi összekötők is segítik. Egyebek mellett homokzsákokat, benzinmotoros szivattyúkat biztosítottak a települések részére, koordinálták az önkéntes mentőszervezetek tevékenységét és a védekezési feladatokat, valamint felmérték a védekezéshez szükséges erőket és eszközöket.
A tegnapi naphoz hasonlóan ma is intenzív munkálatok várhatóak több vármegyében, a hivatásos és önkéntes erők töltést magasítanak, homokzsákokat építenek be, nyúlgátakat erősítenek meg, és biztosítják védekezéshez szükséges eszközöket. A munkálatokat nagyban segíti az Európai Bizottság Copernicus programja, amelynek keretében a Sentinel műhold felvételeket készít az elárasztott területekről.
Dr. Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, főigazgató a reggeli sajtótájékoztatón ismertette, hogy a katasztrófavédelem negyvenhét település árvízvédelmi tevékenységét támogatja, öt vármegyében 24/24 órás szolgálati rendre tértek át a hivatásos tűzoltók. Ezzel három vármegye, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Pest vármegye árvízi védekezését segítették, két vármegyéből, Vas és Veszprém vármegyéből vezényeltek át tűzoltókat a gátak védelmére.
Vas vármegyéből 75 hivatásos tűzoltó Sárvárról, Szombathelyről, Körmendről és Szentgotthárdról indult útnak, hogy segítse az árvízi védekezési munkálatokat. Az érintett laktanyákban a tűzoltók 24/24 órás szolgálati rendben végzik a szolgálatot. A vármegyében a mentő és tűzvédelem folyamatosan biztosított.
Fotó: Dr. Bognár Balázs tű. dandártábornok/Vas VMKI, Balogh Eszter tű.főhadnagy./Vas VMKI, Szombathely HTP
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.