99 kontra 1: Karácsony Gergely új politikai mozgalom indítását jelentette be
A mozgalom létrehozói így fogalmazták a céljukat.
"Magyarország következő fejezete minden magyar története lesz. A mai kiváltságosok köré berendezett ország helyett mindenkinek esélyt, mindenkinek jövőt, boldog életet kínáló hazát teremtünk. Itt az ideje, hogy új politikát építsünk, ami az ország 99%-nak érdekeit képviseli a leggazdagabbak 1%-a helyett."
Magyarország újraegyesítése, a kirekesztés és a megbélyegzés megszüntetése, a közjó szolgálata - ezek olvashatóak a célok között. Az egyes területekről külön összefoglaló készült, ezek az alábbiak: Szociális jóvátétel, igazságos gazdaságpolitika, a demokrácia és az autonómiák megerősítése, a vidéki Magyarország felemelése, európai színvonalú egészségügy, esélyteremtő oktatászöld Magyarország, átláthatóság és korrupció elleni harc, a magyar nemzet helye a világban.
Az utóbbi fejezetben ezt írják:
„A magyar emberek legnagyobb része elszántan Európa-párti, a Fidesz kitartó Unió- és nyugatellenessége ellenére is. Az ezt egymás után, évek óta megerősítő felmérések világosan mutatják, hogy Magyarország – dúljanak a különböző táborok között bármilyen elkeseredett viták is – a nyugat részeként képzeli el magát, és joggal tarthatjuk a harminc évvel ezelőtti rendszerváltás nagy eredményének a „kompország” megérkezését a nyugati oldalra. E kiindulópontból kell szemlélnünk azokat az erőfeszítéseket, amelyeket az Orbán-rendszer tesz, hogy miközben learatja a nyugati szövetségi rendszerekből származó előnyöket, egyidejűleg kétes és veszélyesen szoros, Magyarországot alávetett helyzetbe sodró kapcsolatokat alakítson ki a keleti birodalmakkal és a közép-ázsiai diktatúrákkal. Nem lehet nem észrevenni azt a hangnemet, ahogyan a Fidesz az amerikai vagy európai uniós bírálatokra reagál, közben pedig azt a negédességet, amellyel az orosz és a kínai politikai befolyásszerzést, vagy az azeri és török tekintélyelvű rendszerek lépéseit üdvözli.”
Az alapítók között vannak színészek (a Weöres Sándor Színház volt igazgatója, Jordán Tamás, Alföldi Róbert, Hédl-Szabó Dániel), szakpolitikusok (Andor László volt uniós biztos, Bánfalvi István volt államtitkár, dr. Pusztai Erzsébet, Mellár Tamás, Bozóki András), írók (Kenedi János, Kukorelly Endre).
Több polgármester - köztük dr. Nemény András, Szombathely városvezetője is csatlakozott - a mozgalomhoz, de találunk diákokat, eladót, munkanélküli olvasztárt is a tagok között.
A szombathelyi polgármester így fogalmazott rövid videójában:
Ha Magyarországot olyan közösségnek képzelem el, amely együtt jár egy úton, akkor ennek a közösségnek olyan vezetőt képzelek el, aki mindig tudja, mi a jó irány, aki nem enged senki lemaradni, tudja mikor kell lassítani vagy éppen megállni. Aki tehetségeseket előre engedi, előre küldi, hogy utána ők tudjanak segíteni az egész közösségnek. És aki nem hagyja, hogy kevesek élősködjenek a többieken. Karácsony Gergelyt ilyen vezetőnek látom, hiszek benne. Hiszem, hogy az ő vezetésével büszke magyarok lehetünk saját hazánkban, hiszem, hogy teljes életet élhetünk családjainkkal. Karácsony Gergelyt miniszterelnöknek!
A budapesti főpolgármester szombat reggel a Facebook-oldalán jelentette be, hogy indul az ellenzéki előválasztáson.
Karácsony Gergely úgy fogalmazott, "egy életünk van és egy hazánk", ő pedig az élete elmúlt bő tíz évét igyekezett a hazája szolgálatába állítani.
Mostani döntését azzal indokolta, hogy úgy érzi, a hazája nagy bajban van, és a sok baj közül talán az a legfontosabb, hogy Magyarországot "egyre kevésbé érezzük a közös hazánknak". Egyre kevésbé érezzük azt, hogy Magyarország egy és oszthatatlan, egyre inkább azt érezzük, hogy a hazánk végletekig megosztott - jelentette ki a főpolgármester, hozzátéve: elsősorban azt a célt szeretné szolgálni, hogy Magyarországot újraegyesítsék.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.