A Bolyai iskola és gimnázium 31 tanára is tiltakozik kollégáik megfélemlítése ellen
Arra kérnek mindenkit, hogy támogassa a követelést a petíció aláírásával, melyet eljuttatnak a Belügyminisztériumhoz és a tankerülethez. A petíció itt érhető el.
Mint írják, szeptember 5-én pedagógusi polgári engedetlenségi hullám indult az oktatás jövőjéért. A megtorlásra sem kellett sokat várni: szeptember 9-én minden tiltakozó tanár névre szóló fenyegető levelet kapott a tankerületi vezetőktől, Dezsőfi Györgyöt, a miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesét pedig még aznap felmentették pozíciójából.
A felmentés egyértelműen központi utasításra történt azzal a céllal, hogy a hatalom példát statuáljon és megfélemlítse a pedagógusokat, akik szót emelnek az oktatás rendszerszintű válsága ellen. Mind a felmentés, mind az azzal való fenyegetés jogszerűtlen. A munka törvénykönyve előírja, hogy az esetleges büntetésnek arányosnak kell lennie - hogy lehet arányos a felmentés vagy a kirúgás néhány óra munkabeszüntetéssel? – teszik fel a kérdést.
„Tiltakozunk Dezsőfi György felmentése ellen. Követeljük, hogy azonnal állítsák vissza Dezsőfit igazgatóhelyettesként, illetve a tankerület mögé bújó Pintér Sándor és Maruzsa Zoltán kérjen bocsánatot!” – olvasható a felhívásban.
Fotó: Tanítanék Facebook-oldal
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.