A Fidesz érdekét szolgálták vagy szolgálhatták a választási kamupártok, de ezzel nem sérült a párt jóhírneve, a bíróság szerint
A fenti, idézőjelek közötti mondatrész miatt perelte be a Fidesz a szombathelyi képviselőt a kormánypárt jóhírének megsértése miatt. Czeglédy önmagát védte a Győri ítélőtáblán, és nyert. Erről az alábbi Facebook-posztban írt részletesen.
A másodfokú bíróság megállapította, "az ajánlásokkal kapcsolatos, a jegyzőkönyvben rögzített visszásságok, a büntetőfeljelentés ténye, valamint annak figyelembevétele mellett, hogy a problémás aláírások olyan jelöltállításokkal voltak kapcsolatosak, amelyeknek célja lehetett az ellenzéki szavazatok elaprózása, az alperes (Dr. Czeglédy Casba) nem okszerűtlenül jutott arra a következtetésre, hogy ezek az eljárások a Fidesz, illetőleg a kormányzópárt jelöltjének érdekét, vagy azt is szolgálták, vagy szolgálhatták. Az alperesi közlés ezzel összefüggésben és erre tekintettel fogalmazta meg azt a gyanút, hogy az induláshoz szükséges ajánlásokat e jelöltek számára a Fidesz gyűjtötte össze. Az alperes közlése azonban ezen túlmenően nem tartalmazott olyan állítást, mely szerint a Fidesz, vagyis a felperes választási csalást követett volna el, vagy ilyen bűncselekmény elkövetésével lenne gyanúsítható. Az alperes mindössze azt a gyanút fogalmazta meg, hogy az úgyneveztt kamupártok jelöltjeinek indításához szükséges ajánlások megszerzése állt a felperes (Fidesz) érdekében.”
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.