A Hivatásos Labdarúgók Szervezete segíti a csapatokat és a nehezebb helyzetbe került játékosokat
A HLSZ azt írja közleményében, hogy a szervezet saját költségén csapatonként 50 orvosi szájmaszkot küld NB I-es, NB II-es és a női NB I-es klubok labdarúgóinak. Az eszközöket a csapatkapitányok kapják meg, azokat ők osztják tovább a játékosoknak.
„Az NB I-es, és különösképp az NB II-es és NB III-as klubok profi szerződéssel rendelkező labdarúgói közül sokan nehéz pénzügyi helyzetbe kerültek a jövedelmük egy részének – akár 20-50%-os - elvonása következtében. A Hivatásos Labdarúgók Szervezete azoknak a játékosoknak kíván szociális alapon átmeneti pénzügyi segítséget nyújtani, akik a lecsökkentett jövedelmük miatt már nem, vagy csak részben tudják családjuk biztonságos megélhetését biztosítani” – folytatódik a közlemény.
A HLSZ pályázat útján dönt a rendkívüli szociális támogatás odaítéléséről, a kérelmeket a szervezet elnökségi tagjaiból, valamint első- és másodosztályú játékosokból álló testület bírálja el előre meghatározott feltételrendszer alapján. „A rendelkezésre álló keret erejéig minden pályázó a szociális rászorultságának mértéke alapján egyedileg megállapított összegben részesül.”
A Hivatásos Labdarúgók Szervezete a járvány elleni védekezéshez is hozzá kíván járulni, ezért hárommillió forintot ajánlott fel az Országos Mentőszolgálat alapítványának, amely az adományból a mentőautók fertőtlenítése céljából ózongenerátor-készülékeket vásárol a kiemelt mentőállomások részére.
„Hiszünk abban, hogy közösen megfékezhetjük a járvány terjedését, ha mindenki a saját eszközeivel és lehetőségeihez mérten kiveszi a részét a járvány elleni védekezésből” – zárul a HLSZ közleménye.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.