
A magyar utazók többségének csak rövid téli kiruccanásokra futotta
Az elemzés szerint a belföldi utazásokhoz sokan használták a SZÉP-kártyát, tavaly decemberben az online fizetések összértékének csaknem harmadát, januárban és februárban pedig 26 százalékát fizették vele.
A portál foglalási adatai alapján a legtöbb utazó az észak-alföldi és a budapest-közép-dunavidéki régiókat választotta, tízből négy belföldi szállásfoglalás ezek valamelyikébe szólt.
Az északi régióban Eger mellett Debrecen, Hajdúszoboszló és Nyíregyháza, míg a főváros térségében toronymagasan Budapest, utána pedig Visegrád és Esztergom bizonyult a legnépszerűbbnek.
A régiók rangsorában a harmadik helyen a Balaton végzett, ráadásul a Szallas.hu foglalásaiból idén nagyobb arányban részesült, mint tavaly - emelte ki Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője a közleményben. A tó környékén Hévíz, Siófok és Zalakaros volt a magyar vendégek kedvence a téli szezonban.
A foglalások háromnegyede nem haladta meg a 100 ezer forintot, további 17 százaléka 100-200 ezer forint közötti összeget tett ki, míg a 300 ezer forint feletti foglalások aránya közel 7 százalék volt.
A szállástípusok közül az idei szezonban is a hotelek voltak a legkeresettebbek a tájékoztatás szerint, a foglalások 41 százalékával. Apartmant minden negyedik foglalásnál választottak, míg a vendégházak és panziók 16, illetve 13 százalékban részesültek a foglalásokból. Egyéb szállástípusokat a foglalások 5 százaléka érintett.
A foglalások túlnyomó többsége kis létszámú utazás volt: 60 százalékuk két főre, 14 százalékuk pedig egy főre szólt. A háromfős foglalások aránya 10 százalék volt, míg 16 százalék legalább négy fős társaságokra vonatkozott.
A szállásfoglaló portálon keresztül a magyar vendégek 41,1 milliárd forint értékben foglaltak magyarországi szálláshelyekre 2024-ben. (MTI)
Illusztráció: Pixabay

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.