A megbecsült és szeretett orvos: Dr. Lóderer Zoltán nyerte az Év vasi embere közönségszavazását
2600 voks, rengeteg gratuláció, elismerő szavak és egyöntetű pozitív vélemény. Ez nem lehet véletlen.
Harmadik alkalommal hirdettek közönségszavazást az Év vasi embere díjhoz kapcsolódóan. Dr. Garda Károly vépi házi gyermekorvos és dr. Tóth Csaba patológus főorvos után ezúttal is orvos, dr. Lóderer Zoltán kapta a legtöbb voksot a kilenc jelölt közül. Nagy szerencse kell hozzá, hogy sikerüljön szorítani egy kis időt a beszélgetésre a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház Általános-, Ér- és Plasztikai Sebészeti Osztályának vezető főorvosával, hiszen zsúfolt a naptára. Ha épp nem a műtőben dolgozik, akkor autóban ül. Szombathely, Balatonfüred és Veszprém között ingázik.
– Amikor 2018-ban az Év orvosa lettem a Markusovszky kórházban, az a kollégáim részéről érkező szakmai elismerés volt. Ez a mostani pedig az orvos-beteg kapcsolatokból fakadó díj, ami ugyancsak fantasztikus, és nagyon megtisztelő. Mindig öröm, ha az emberek pozitívan méltatnak és elfogadnak. Igyekszem mindent megtenni a jövőben is, hogy rászolgáljak a bizalomra – mondja szerényen a főorvos, és egyenesen zavarba jön, amikor megosztok vele néhány közvetlen hangú bejegyzést a szavazáshoz kapcsolódó közösségi oldalról. A véleményekből kitűnik, hogy nagy megbecsülés övezi őt, a betegei szeretik, és nem csak szakmai munkáját tartják magas színvonalúnak, de emberséges hozzáállását is respektálják.
Dr. Lóderer Zoltán 1999-ben végzett a Pécsi Orvostudományi Egyetemen, édesapja példáját követve választott hivatást. Sebész, majd plasztikai sebész szakorvos végzettséget szerzett, dolgozott az Országos Mentőszolgálatnál, a Semmelweis Egyetemen, a szegedi klinikán, 14 évet töltött el a Csolnoky Ferenc Kórházban Veszprémben, megfordult a világ vezető centrumaiban az Egyesült Államoktól Brazílián át Németországig, és hazahozta az ott megszerzett tudást.
2015 októbere óta dolgozik a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház osztályvezető főorvosként, ahol azzal a feladattal bízták meg, hogy egy teljes körű daganatsebészeti profilt építsen fel, új orvoscsapattal, új eljárások bevezetésével.
– Jó úton haladunk, hogy elérjük a kitűzött célt, és egy országosan elismert centrumot hozzunk létre, ahol az onkológiai sebészet szinte minden területét magas szinten műveljük, a 21. századi elvárásoknak megfelelően. Ehhez adott a sebészi team, amelyben jól képzett kollégák dolgoznak, és rendelkezésre állnak a szükséges technikai feltételek is, hiszen az elmúlt években korszerű eszközökkel gazdagodtunk. Laparoszkópos tornyainkkal apró bemetszéseken keresztül végzünk műtéteket, ami kisebb megterhelést jelent a betegek számára. Ezeknek a beavatkozásoknak a számát szeretnénk növelni a jövőben. Van olyan műtéti eljárás, amit mi alkalmaztunk először, így egyfajta oktatócentrumként is működünk, és további új technikákat tervezünk bevezetni. Nagy hangsúlyt kapnak az esztétikai és rekonstrukciós plasztikai műtétek, és fejleszteni kívánjuk az érsebészetet is – sorolja a terveket dr. Lóderer Zoltán, aki elfoglaltságai miatt egyelőre nem tudta hivatalosan átvenni a közönségdíjat, de ami késik, nem múlik.
Krizsán Zsuzsanna
Fotó: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.