A segítőkészséget díjazták
A programot lebonyolító négy szervezet, a konzorciumvezető Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, az innovációt képviselő Pannon Novum, a hazai női foglalkoztatás egyik legkomolyabb tudás- és gyakorlati központjaként működő IFKA Kft. és a több mint húszéves munkaerőpiaci-szolgáltatói tapasztalattal bíró Változó Világért Alapítvány azon dolgoztak, hogy a a család és munka összeegyeztetését, az atipikus foglalkoztatás elterjedését, a hátrányos helyzetűek támogatását, a munka világába való visszatérést erősítse a celldömölki járásban. Ennek eszközei a kisebb és nagyobb volumenű rendezvények, képzések, workshopok, kerekasztal beszélgetések, egyéni és csoportos tanácsadások, segítő szolgáltatások és a Vas megyei HR-klub voltak. A programok több mint 1800 résztvevő közreműködésével zajlottak, a képzéseken közel hétszázan vettek részt.
A pályázat sikerének nélkülözhetetlen eleme volt, hogy a munkáltatói oldal, összesen 36 megyei cég is aktívan közreműködött a megvalósításban. A projekt záróakkordjaként közülük részesültek az EFOP „Női Erő” Díjban azon vállalkozások képviselői, amelyek a legtöbbet tették azért, hogy a program célkitűzései teljesülhessenek. A nyertesek közül kerültek ki a legsegítőkészebb céges együttműködő partnerek, az emberi erőforrások területén legaktívabb vállalkozások, a legtöbb pályázati eseményen résztvevő vállalatok és mindazok, akik jó gyakorlattal, családbarát szemlélettel, példaértékű aktivitással járultak hozzá a projekt sikeres megvalósításához.
Az EFOP „Női Erő” Díj nyertesei
Bíró Ágota, Kiss Zsoltné – Mam-Hungária Kft.
Fehér Judit Sarolta – Innoweb Kft.
Gőcziné Czeglédy Hajnalka – Máv-Start Zrt. Szombathelyi Igazgatósága
Hajszánné Lanki Piroska – Praktiker Szombathely
Horváth Erika – Emberfejlesztés Kft.
Dr. Kántor Gyöngyi – Sága Foods Zrt.
Khern Anikó, Csizmadia Éva – Trummer Személyzeti és Szolgáltató Kft.
Kiss Ágnes, Bíró Katalin – Hartjes Hungária Kft.
Kiss Bianka – Szombathelyi Hívásfogadó Központ
Kiss Virág Éva – Yageo Europe Kft.
Klára Ágnes – Jufa Ungarn Kft.
Kovács Szilvia – Wewalka Kft.
dr. Laki Brigitta – Női Vállalkozói Klub Egyesület
László Ervin – Taravis Kft.
Lóránt Gábor – Vulkán Gyógy- és Élményfürdő Kft.
Martonfalvi Szabina – Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa
Müllner Zoltán – Nestlé Hungária Kft.
Pálné Horváth Mária – Kemenesaljai Művelődési Központ és Könyvtár
Rácz Eszter – Gravitáció Kft.
A Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában megszervezett díjátadón Kovács Vince, a szervezet elnöke kifejtette: „A rész- vagy rugalmas foglalkoztatás fegyvertény a gyermekvállalás, a család, illetve a karrier összehangolásának szempontjából. Még mindig van tennivalónk annak érdekében, hogy az atipikus foglalkoztatási formák széles körben elérhetőek legyenek, azonban az együttműködésünknek köszönhetően a Vas megyei vállalkozások komoly eredményeket értek el ennek érdekében.”
A hároméves program hivatalosan véget ér a hónap végén, azonban a Vas megyei nők támogatása ezzel nem fog megállni. Czékman-Illés Renáta, a projekt szakmai vezetője felhívta rá a figyelmet, hogy a sikeres HR-klub sorozat a pandémia ellenére is folytatódni fog. Májusban, szeptemberben és novemberben is készülnek – az aktuális helyzettől függően online vagy személyes – találkozókkal. Március 29-én pedig szeretettel várnak minden érdeklődőt 13 órától a Zoomon közvetített zárórendezvényre, melyre kérik a regisztációt.
(X)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.