A Szombathelyi Egyházmegye működteti tovább az időseket, demenseket ellátó két intézményt
Magyarországon az idősotthonokra óriási az igény. Jelenleg körülbelül 60 ezren várják, hogy a szombathelyi, Gagarin úti intézményhez hasonló helyre kerüljenek.
Fekete Árpád, az Ezüsthíd Integrált Szociális intézmény vezetője elmondta, hogy jelen pillanatban a Gagarin úti intézményben 108 időskorú, demenciával küzdő embernek látnak el. Vas Vármegyében először valósították meg a támogatott lakhatást fogyatékossággal élő emberek számára.
A szombathelyi Ezüsthíd intézményébe 3-400 ember vár felvételre – 80 százalékuknak azonnali elhelyezésre lenne szükségük. Január 1-től a táplánszentkereszti Ezüstplatán intézménnyel karöltve mindkét hely a Szombathelyi Egyházmegye fennhatósága alá került.
A szombathelyi intézményben 108, a táplánszentkereszti intézményben 80 ember él: idősek, fogyatékossággal élők, demens emberek és pszichiátriai betegek.
Dr. Székely János hangsúlyozta, szeretnék a betegágyak mellé Istent vinni, a reményt. Azt a beteg iránti feltétel nélküli tiszteletet, ami abból fakad, hogy ő isten gyermeke. Akármilyen állapotban is van, az ő élete végtelenül értékes.
A szombathelyi idősotthonban Székely János megyéspüspök rövid misét tartott, melynek során megköszönte a létesítmény vezetőinek és dolgozóinak az évtizedek óta tartó odaadó munkáját, majd megáldotta az intézményt. A megyéspüspök az otthon lakóit is felkereste, hogy néhány kedves szó kíséretében személyes áldásban részesítse őket. Az egyházmegye a két új intézményben élők lelki gondozásával Orsos Zoltán atyát bízta meg.
A Szombathelyi Egyházmegye szerepvállalása az intézmény működtetésében azt jelenti, hogy továbbra is folytatódik az idősotthonban megszokott szakmai munka, kiegészülve az Evangélium üzenetével. Az anyagi többletforrást igénylő, az otthon mindennapi működését érintő problémákat apró lépésekben kívánja megoldani az új fenntartó.
Forrás: SZTV
Fotó: Dr. Székely János megyespüspök/Facebook
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.