
A Tisza szerint fertőtleníteni kellene az M1-es autópályára felhajtó járműveket
Magyar Péter szerint az eddigi járványkezelési intézkedések több kérdést is felvetnek, főleg azt látva, hogy Ausztria milyen intézkedéseket foganatosított a határ közelében történt kitöréseket követően.
Azt kérdezte, miért nem vonták be a fegyveres szervezeteket a fertőzéssel érintett telepek biztosítására; miért nem került a határátkelőkre, a fertőzéssel érintett megfigyelési körzetek határaira fertőtlenítő kapu a kitöréseket követően; miért nincs átfogó tájékoztatás a ragadós száj- és körömfájásfertőzések agresszív fertőzőképességéről, a gazdasági kockázatokról. Miért nincsenek átfogó intézkedések a megfigyelési körzetekben működő állattartó gazdák piaci zavarainak kezelésére? - tette fel a kérdést.
Hangsúlyozta, hogy a legfontosabb feladat a fertőzés terjedésének megállítását szolgáló intézkedések meghozatala. A szakmai szervezetek, a Győr-Moson-Sopron vármegyében működő állattartó gazdaságok több javaslatot is letettek a hatóságok felé, amelyekben nem történt előrelépés az Agrárminisztérium részéről - tette szóvá Magyar Péter.
A közlemény szerint a Tisza Párt egyetért a gazdákkal, és támogatja javaslataikat.
Támogatják az azonnali gépjármű-fertőtlenítés bevezetését az M1-es autópálya összes fel- és lehajtójánál Budapestig, valamint átjáróinál. Támogatják minden ponton minimum kétfős katonai személyzet jelenlétét, önkéntes tűzoltókkal együttműködésben, a fertőtlenítő szőnyegek folyamatos nedvesítésének és vegyszerrel való ellátásának biztosítására.
Egyetértenek a fertőtlenítő kapuk telepítésével, különösen a Szlovákia felől érkező forgalom állategészségügyi ellenőrzésének biztosítására.
A Tisza szerint az M1-es autópályán az országon átmenő teherforgalmat teljes mértékben ki kell tiltani. Csak azok a kamionok hajthassanak fel, amelyek célállomása Győr-Moson-Sopron vagy Komárom-Esztergom vármegye, vagy onnan indulnak.
Ugyanez vonatkozzon az M85 és M86 gyorsforgalmi utakra is. Az átmenő teherforgalmat az M7-es autópályára kell terelni - áll a közleményben, amely szerint ezeket az intézkedéseket Ausztriával 24 órán belül szükséges egyeztetni. (MTI)
Illusztráció: Pixabay

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.