Applikáció segíti Vasban is a horgászokat
Öt évvel ezelőtt, a horgászkártya bevezetésével kezdett formálódni a horgászok egységes nyilvántartása. Ma már mintegy 900 ezren szerepelnek a MOHOSZ rendszerében.
A HORGÁSZ nevű ingyenesen letölthető applikáció egy újabb lépés a teljes digitalizációhoz vezető úton. Ide minden horgásznak van belépési azonosítója, amit az egyesületénél, a szövetségnél vagy a MOHOSZ központi ügyfélszolgálatán kérhet le. Az egyénre szabott fiók tartalmazza a horgászkártya digitális változatát, a kiváltott állami és területi jegyek adatait, valamint a horgászvizsgát igazoló okmányt. Ellenőrzéskor ezeket már elég lesz digitálisan felmutatni, a fogási naplót azonban még mindig papír alapon kell vezetni.
Puskás Norbert, a Sporthorgász Egyesületek Vas Vármegyei Szövetsége ügyvezető elnöke elmondta, a következő ütemben az állami horgászjegy is digitalizálva lesz jövő évtől, illetve a fogási napló, ami még nem elérhető funkció, de lépésekre vannak attól, hogy a fogásokat is lehet vezetni opcionálisan a telefonban. Ha ez megvalósul, a horgász otthonról tudja intézni a jegyét teljes egészében.
Az volt a cél, hogy minél több horgász megismerkedjen az alkalmazással, mielőtt tovább bővítik a funkcióit, de már most számos kényelmi szolgáltatás elérhető rajta.
Puskás Norbert hozzátette, az applikáció újdonságot is tartalmaz: GPS koordináta alapján a 30 km-es körzetben lévő vizeket felhozza, hogy ezzel is segítse a horgászt, hogy ahol ő áll, annak a közelében milyen jegyet kell váltani. Az egyesületekre az adatok pontosításában nagy feladatok várnak
Távlati cél, hogy az on-line területijegy-váltás mellett a digitalizáció révén 0-24 órában lehessen otthonról állami jegyet és egyesületi tagságot váltani online, így nem kell nyitva lévő jegyértékesítési pontokat felkutatni. Az applikáció használata és az elektronikus fogási napló nem válik kötelezővé. További információt a MOHOSZ ügyfélszolgálatán kaphatnak az érdeklődők.
Forrás: SZTV
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.