Átadták a Nestlé két új gyártóegységet Bükön
Az átadó ünnepségen Noszek Péter, a Nestlé Hungária Kft. ügyvezető igazgatója a beruházással kapcsolatban megjegyezte, hogy a Bükön található Nestlé PURINA gyár 2020 és 2025 között további 500 új munkahelyet teremt. Az ügyvezető rámutatott, hogy a gyár, mely automatizált gyártósorokkal és egyedülálló technológiával rendelkezik, a régióban kiemelkedő munkaerő-vonzó képességgel bír, mely 187 településről csalogat munkavállalókat a telephelyre, és a fejlesztések tovább folytatódnak.
A cég 2021 és 2023 között közel 390 millió forintos képzési programot valósított meg, amit a kormány 193 millió forinttal támogatott, és amelynek köszönhetően a magyar gazdaság eggyel feljebb tud lépni ismét a technológiai színvonal tekintetében - tudatta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az átadón, hozzátéve, hogy a világ 77 országában jelen lévő Nestlé a termékei 90 százalékát a külpiacokon értékesíti, így a magyar exportteljesítmény is tovább fog nőni.
A tárcavezető beszédében megemlítette, hogy a magyar élelmiszeripar 145 ezer embert foglalkoztat és az ágazatban kulcsfontosságú a hazai alapanyagok és eszközök arányának növelése. Továbbá felhívta a figyelmet a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar innovációra való képességére és nemzetközi versenyképességére. 2020-ban az élelmiszeripar termelési értéke 3800 milliárd forint volt, mely 2021-ben 6500 milliárd forintra nőtt, és az idei év első hét hónapjában további 8%-os bővülést mutatott.
Ma a svájci vállalatok alkotják a 11. legnagyobb beruházói közösséget Magyarországon, csaknem ezer cég nagyjából 31 ezer embernek ad munkát. A kétoldalú kereskedelem értéke pedig tavaly jelentős bővülés után meghaladta a rekordnak számító kétmilliárd eurót, és idén újabb 10 százalékos növekedést regisztráltak.
A Nestlé Hungária Kft. új üzemének csomagoló részlege. A svájci tulajdonú cég mintegy 90 milliárd forintért bővítette hobbiállateledel-gyártó telephelyének kapacitásait, és így 280 új munkahelyet teremtett Fotó: MTI/Katona Tibor
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.