Balogh Boglárka képviselheti a WorldSkills Lyon 2024 és az EuroSkills Herning 2025 nemzetközi versenyeken Magyarországot
65 ország 1500 versenyzője 59 szakmában méri össze tudását szeptember 10. és 15. között Lyonban. A vetélkedő lehetőséget ad a világ legkiválóbb fiatal szakembereinek, hogy bemutassák képességeiket a közönségnek. A PTE szombathelyi intézményének tanulója, Balogh Boglárka a három fordulós országos válogató versenyen első helyezést ért el, így nemcsak Lyonban, de a 2025-ös, dániai EuroSkills versenyen is ő képviseli hazánkat ápolás és gondozás kategóriában.
Balogh Boglárka 12. évfolyamos tanuló (PTE SZESZI csecsemő- és gyermekápoló szak) az SZTV érdeklődésére úgy fogalmazott, bízik a legjobbakban, próbál minél jobban felkészülni, mind szakmailag, mind mentálisan. Mindent beleadva pedig meglátják majd, hogy mi lesz az eredmény.
A 2012 óta a PTE fenntartásában működő egészségügyi szakképző iskola már harmadik alkalommal delegál tanulót nemzetközi versenyre ápolás és gondozás kategóriában. A szakmai felkészítés mellett a diákok hozzáállása is kellett a kiemelkedő eredményekhez, mondta Tóth Judit szakmai oktató. Hozzátette, a diákok ambiciózusak és szeretnének jól szerepelni. Fontos a nyelvtudás, az angol alap ennél a versenynél, és emellett nagyon fontos az elköteleződés is.
Boglárka képzésében sokat segített Simon Zsolt óraadó oktató, aki a 2017-es Abu Dhabi-ban rendezett világversenyen ápolóként már képviselte hazánkat. Kiemelte, nagyon fontosak azok a skillek, tapasztalatok, amiket már a versenyző saját magában hordoz. Fontos, hogy motivált legyen, megfelelő mentális igénybevétel alatt tudjon teljesíteni. Ez a verseny hosszú időt vesz igénybe, nemcsak a felékszülés miatt, hanem azért is, mert 3-4 napig tart, s ez nagy megpróbáltatás a versenyzőknek. A legjobbakat kívánja Boglárkának.
A nemzetközi vetélkedőn otthonápolási, kórházi, szociális intézményi és szakrendelői környezetben kell szituációs feladatokat megoldani. Boglárka felkészítéséről a továbbiakban az Országos Kórházi Főigazgatóság gondoskodik.
Forrás: SZTV
Fotó: PTE Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Technikum és Szakképző Iskola/Facebook
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.