Bekapcsolták, és rögtön sárgára váltott a koronavírus lámpája
Mint írják, a rendszer az alacsonytól a nagyon magas kockázatig a zöld, a sárga, a narancs és a piros színekkel működik. Sebastian Kurz kancellár elmondta, hogy a jelzőrendszer eredményeit hetente értékelik. A 19 tagú koronabizottság által meghozott minden döntésről az információkat a corona-ampel.gv.at weboldalon teszik közzé. Rudolf Anschober egészségügyi miniszter emellett hangsúlyozta, hogy a jelzőlámpának fontos szerepe van a megelőzésben is. Nemcsak reagálni kell, hanem óvintézkedéseket is tenni – mondta a miniszter.
A járványügyi jelzőrendszer abban is egyedülálló, hogy a régiók besorolásánál nemcsak a fertőzésszámot veszi figyelembe, hanem arról is információt ad, hogy a regisztrált esetek mennyire könnyen lenyomozható gócpontokhoz köthetők, az adott térségben milyen a kórházak kapacitása, vagy azt is, hogy milyen intenzíven teszteltek.
Bécs, Graz és Linz is sárga fokozatot kapott
A bizottság tíz járást vizsgált részletesebben. Az elemzés nyomán Kufstein, Bécs, Linz és Graz jelzőlámpáját az indulással egyidőben sárgára állították. Ez azt jelenti, hogy ezekben a városokban ültetett szabadtéri rendezvény maximum ötezer főig engedélyezett, ugyanez zárt térben 2.500 fővel rendezhető meg.
A maszk viselése minden nyilvános, zárt térben kötelező, így az összes kereskedelmi helységben, valamint emellett a nyilvános helyeken a nem egy háztartásban élők esetében az egy méteres távolság tartására hívják fel újra a figyelmet.
Burgenlandban is vizsgálódtak
A bizottság csütörtöki ülésén a Kismartoni járás járványügyi helyzetét is megvizsgálták. Itt egy héten belül 100.000 főre 35 új fertőzés jutott – a bizottság 20 felett kezdi figyelni a történéseket, írják az oldalon.
Az elmúlt hetekben különösen megemelkedett az új esetek száma Burgenlandban, mondta a tartományi koronavírus-krízisstáb munkatársa. Az új hordozók általában fiatalok, akik nyaralásukról tértek haza. Emellett az egyik bécsújhelyi szórakozóhely körül kialakult járványgócnak is volt 10 burgenlandi érintettje.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.