Bekerült a Szombathelyi Televízió a városi értékek közé
Tíz éve alakult meg Szombathely Megyei Jogú Város Értéktár Bizottsága. Feladata, hogy összegyűjtse a városban fellelhető vagy itt létrehozott szellemi, anyagi, természeti és közösségi értékeket. Bárki tehet javaslatot, melyről a tíztagú bizottság hoz döntést.
Bődi Lívia elnök elmondta, hogy a bizottság a döntéseit egyhangú szavazattal hozza meg. Ha van olyan érték, amely kérdéses, vita tárgyát képezi, akkor a terület szakembere kifejti a saját álláspontját arról, hogy az ő szempontjából az az érték, miért lenne az. Majd ezt követően újra szavazásra bocsátják.
A Szombathelyi Televíziót az AGORA terjesztette fel a szombathelyi értékek közé. A televízió 1990. február 5-én sugározta első adását az MMIK épületéből, egy évvel később pedig már olyan jelentős technikai fejlődésen ment keresztül, hogy az ország egyik legmodernebb helyi csatornájává vált. Rendszerbe állítottak egy közvetítőkocsit, ami úttörőnek számított a helyi televíziózásban. Éveken át futott élő reggeli műsor, ami szintén egyedülálló volt. 1997-ben a Falco kupameccsét élőben sugározták Szombathelyről Görögországba, a 2000-es évek elején az Unesco maribori jótékonysági gáláját is közvetítették. Évekig élőben jelentkeztek a Savaria karneválról, rögzítették a Weöres Sándor Színház előadásait. Sugározzák a városi közgyűléseket, palettájukon kulturális, sport és közéleti magazin is szerepel. Szombathelyen és 25 km-es körzetében sugározzák adásukat, amely 55.000 háztartásba jut el nap mint nap, emellett jelen vannak az online térben és a közösségi oldalakon is.
Horváth Zoltán, az AGORA ügyvezetője kiemelte, a Szombathelyi Televízió az Agora szervezeti egységeként működik jelenleg, de már a rendszerváltáskor megalapították Szombathelyen, így több mint 30 éves múltra tekint vissza. Hiszi, hogy ez a napi szintű folyamatos tájékoztatás, az objektív hírközlés méltóvá teszi arra, hogy szombathelyi értékként számon tartsuk a Szombathelyi Televíziót. Az elmúlt évtizedekben hatalmas archívum jött létre, képekkel, hangokkal dokumentálva, archiválva van gyakorlatilag a rendszerváltástól tartó időszak Szombathelyen. Ez az archívum is része az értéktári felterjesztésnek.
A városi értéktárnak része többek között a Víztorony és környezete, az oladi kilátó, István Lajos professzor munkássága, a tankenyérbolt, a Lord zenekar, a Falco kosárlabdacsapat és a Kámoni Arborétum. A lista most a Szombathelyi Televízióval egészült ki.
Forrás: SZTV
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.