10.6
  
4.73
km/óra
  2025.04.10., csütörtök  •  Zsolt napja
Beszorult a sofőr, miután kamionnal ütközött Szombathely közelében

Beszorult a sofőr, miután kamionnal ütközött Szombathely közelében

Két balesethez, szén-monoxid-érzékelő jelzéséhez és egy áramszünet miatt leállt kazán keringető szivattyúja miatt riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap, olvasható a vasi katasztrófavédők honlapján.

 


Mint írják, elhagyta az utat, az árokba hajtott és a tetején állt meg tegnap délután egy személyautó Vasszécseny és Nemeskolta között. A szombathelyi hivatásos tűzoltók megvizsgálták az autót és annak környezetét, üzemanyag-szivárgást, olajfolyást nem tapasztaltak. Az autó áramtalanítására nem volt szükség. 


Személyautó és egy tejtermékeket szállító kamion ütközött össze tegnap este Szombathelyen, a Körmendi úton. A baleset következtében az autó vezetője beszorult az autóroncsba. A város hivatásos tűzoltói áramtalanították az autót, vezetőjét az ajtó kifeszítésével tudták kiemelni a járműből. Az egység a mentőkkel közösen a sérült sofőrt hordágyra fektették és mentőautóba helyezték. A karambolban a kamion rakománya nem sérült meg. 


Életet mentett a szén-monoxid-érzékelő egy szombathelyi lakásban, a Károly Róbert utcában. A készülék a fürdőben lévő, nyílt égésterű vízmelegítő közelében jelezte a szén-monoxid jelenlétét. A város hivatásos tűzoltói méréseket végeztek az ingatlanban, és kimutatták a szén-monoxidot a lakásban. Az egység a helyszínre kérte a gázszolgáltató szakembereit. 


Áramszünet miatt állt le tegnap este egy vegyes tüzelésű kazán keringető szivattyúja egy családi ház pincéjében Rumban, az Arany János utcában. A sárvári hivatásos tűzoltók eltávolították az éghető anyagot a kazánból, és hőkamerával átvizsgálták a kéményt teljes egészében.  

 

Fotó: Baleset Vasszécseny és Nemeskolta között. Kovács Krisztián tű. főtörzsőrmester/Szombathely HTP

címkék
Savaria Fórum 34. évfolyam 9. szám - 2025.04.07.
Savaria Fórum 34. évfolyam 9. szám - 2025.04.07.
legolvasottabbak
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Ausztria: több határátkelőn fertőtlenítő szőnyegen kell áthajtaniuk a járműveknek - a kőszegi is érintett
A ragadós száj- és körömfájás vírus miatt péntektől fertőtlenítési intézkedéseket vezettek be Ausztriában a nyitva lévő határátkelők egy részén a járműveknek fertőtlenítő szőnyegen kell lassan áthajtaniuk belépéskor, ami csúcsidőben lassíthatja a forgalmat. A nagy határlépő pontokon az osztrák hadsereg is segítséget nyújt a hatsóágoknak.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Itt mérik a rendőrök a sebességet a Speedmarathon során
Április 9-én 6 órától 24 órán keresztül az összes traffipax élesben üzemel a vármegyénkben, sőt az egész országban, olvasható a Vas vármegyei rendőrség Facebook-oldalán.
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos Szombathely rendelési idő
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
legfrissebbek
Programajánló – Szombathely: Spartan Race, virágkötő verseny, koncertek és nyuszis kézműveskedés
Az április 12-ei és 13-ai hétvégén sem kell unatkozniuk a Szombathelyen élőknek, többféle programlehetőséget kínálnak a szervezők. A jövő hét is tartogat érdekességeket.
Már nagyon várták a tavaszt: 30 szombathelyi óvodás rajzát díjazták a városházán
Gyerekzsivajtól volt hangos a szombathelyi városháza, az óvodapedagógiai szakmai nap keretében ugyanis rajzpályázatot hirdettek „Várom a tavaszt” címmel. 296 szombathelyi ovis rajzolta meg, mennyire várta már a tavaszt, közülük pedig 30-an oklevéllel és ajándékokkal térhettek haza, a rajzokat pedig a városháza aulájában állították ki, ahol április 25-ig bárki megcsodálhatja őket.
Visszatér a tavaszi idő a hétvégén
Pénteken még többfelé lehet eső, zárpor és a szél is olykor viharossá fokozódik, majd szombattól már jellemzően napos idő várható és a hőmérséklet csúcsértéke is 20 Celsius-fok körül alakul, bár a szél még olykor élénk lehet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Ismerem a technikai környezetemet: diákok versengtek az egyetemen
„Ismerem a technikai környezetemet” címmel tartottak ma versenyt általános iskolásoknak az ELTE Savaria Egyetemi Központban. A versenyt immár hetedik alkalommal hirdették meg olyan diákoknak, akik fontosnak találják a környezetünkben található megmunkálható anyagokat.
Kiterjesztik a kistelepülési italüzletek támogatási programját
A pályázatra jogosult italüzletek mintegy 80 százaléka jelentkezett a kormány által a falusi kiskocsmák számára meghirdetett, 3 millió forintos támogatási programra; április 10-étől további italüzletek számára teszik lehetővé az igénylést - közölte a programkezelő Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt.