2024.10.22., kedd  •  Előd napja
A listavezetőtől kapott ki a Haladás VSE

Az NB/III Észak-Nyugati csoportjában a 12. fordulóban a vasiak ma a listavezető Bicske vendégeként léptek pályára. A házigazda mindkét félidőben betalált, így megérdemelten nyert. Végeredmény: 2-0.

A házigazda tiszta fehérben, a mieink tiszta feketében szerepelnek.

Mi kezdtük az összecsapást.

A 3. percben Sóron került helyzetbe, 14 méterről, kissé jobbról lőtt, Horváth Alex védett.

Rendesen bekezdett a listavezető, a mieink nem igazán találkoznak a labdával.

Eltelt az első tíz perc, a házigazda birtokolja többet a labdát, de ziccerek egyelőre nem adódtak. egyik kapu előtt sem.

A 15. percben egy baloldali, hazai szöglet után Horváth Alex csak harmadszorra tudta megszerezni a labdát.

Eddig békésen csordogálnak a percek, a Fejér megyeiek nagy rohamai elmaradtak.

A 18. percben Sórom jobboldali beadása Vigh lábán pattant meg, a labda elig kerülte el a bal kapufát. Szerencsénk volt.

Lassan elmegy a félidő fele, extra izgalmakat eddig nem láthattak a nézők.

A 30. percben Sóron ment el a josszszélen, centerezett, érkezett Szontagh, a röveidre prögete a labdát, de Horváth Alex leért, így védelni tudott.

Ápolás: egy hazai szöglet után Horváth Alex és Szakály Attila maradt lent a földön. Úgy tűnik, mindketten tudják folytatni a játékot.

A 36. percben Sóron szabadrúgása után Bozsoki elé került a labda, de 10 méterről csúnyán fölé lőtt.

A 39. percben Czuczi passzolt Ferenczhez, a támadó 18 méterről alálöbbölt a labdának, amely a háló tetején landolt. Szép jelent volt.

A 45. percben Sóron jobboldali beadására nem érkezett hazai támadó.

A ráadásban Tifán szöglete csattant a kapufán, majd egybaloldali beadásról maradtak le a bicskei csatárok. Meleg pillanatok voltak...

Szünet, a Hali jól tartja magát eddig.

Folytatódik a mérkőzés, a Haliban nincs csere.

A Bicskén a korábbi NB/I-es támadó, Tischler Patrik is beszállt csereként.

A 48. percben Árvay vette célba a hazai kaput, 18 méterről lőtt, Illés könnyedén hárított.

Az 53. percben járunk, a mezőnyben zajlik a játék.

Árvay jobboldali beadásáról alig maradt le Fehér. Aktívabb a Haladás a második félidőben.

Az 54. percben ismét formád Hali-akció, amelynek végén Árvay gurított mellé 12 méterről.

Fehér lem Buzás be az 56. percben.

Érdekes jelenet: szabálytalankodtak Ferenczsel szemben, majd a Hali támadója kapott lapot reklamálásért...

Elment egy óra a mérkőzésből, a Haladás fegyelmezetten védekezik, igaz, a Bicske is sok hibával futballozik.

A 62. percben Gasznet 22 méteres szabadrúgása után Horváth Alex tolta a léc fölé a labdát.

A 64. percben egy jobboldali beadás után Király lőtt a Haladás kapujába 7 méterről.

A 67. percben Schildkraut egyedül törhetett kapura, 17 méterről kapura emelt, Horváth Alex bravúrral védett.

Bő húsz perc van hátra, a bicskeiek birtokolják továbbra is többet a labdát, a Haladás nem jutott még el helyzetig, sajnos.

Ismét áll a játék, Vigh Patrikot kellett ápolni.

A bicskeiek kényelmesebbre vették a figurát, mióta vezetnek, a Hali viszont nem igazán tud veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. Csere a mieinknél: árvayt Fábián váltja.

A 80. percben előbb Beliczky keverte meg a Haladás védelmét, majd Sóron tüzetl 17 méterről, Horváth Alex szöglere ütötte a labdát. A kornert követően ismét Sóron veszélyeztetet, de Horváth Alex ezúttal is remekül védett.

A 83. percben járunk, a szombathelyiek nem tudnak helyzetig eljutni. Sok a hiba a mieink játékában.

A 85. percben Márkus Dominik lőhetett 6 méterről, de cél tévesztett, a labda elkerülte a bal kapufát.

Csere a 88. percben: Szenczi váltja Vighet.

Megy előre a Haladás az egyenlítésért. Az utolsó perc kezdődött meg.

A 90. percben Czuczi tüzelt 22 méterről, Illés csak másodsztorra utdta megfogni a labdát.

4 perc lesz a hosszabbítás.

Tischler lőtt gólt, lesről.

A Haladás támad, de a bicskeiek védelme jól rombol.

A 94. percben Szakály beadására Szenczi érkezett, 5 méterről fejelt, Illés védett.

A 94. percben tarján buktatta Tischlert a 16-oson belül, a jáétkvezető 11-est ítélt. Beliczky értékesítette a büntettőt (2-0)

Vége, a Haladás jól küzdött, de a házigazda ennyivel jobb volt.

Bicskei TC - Haladás VSE  2-0  (0-0)
Bicske, vezette: Holczbauer
Bicske: Illés - Gaszner, Sóron, Tifán-Péter, Szontagh, Kispál, Hirman, Schildkraut, Bozsoki, Dulló, Molnár.
Haladás VSE: Horváth Alex - Czuczi, Varga Cs., Vigh (Szenczi 88.), Tarján - Horváth Mák., Szakály, Ferencz, Horváth Arnold - Fehér (Buzás 56.), Árvay (Fábián 78.).

Góllövők: Király 64., Beliczky (11-esből) 95.

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 36. szám - 2024.10.18.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.
Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét
Harminchárom hét halmozódás után egy játékos elvitte az ötöslottó eddigi legnagyobb nyereményét, 6,613 milliárd forintot, a nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál - tájékoztatott a Szerencsejáték Zrt.