13.6
  
0.78
km/óra
  2025.04.24., csütörtök  •  György napja
„Boldog vagyok, hogy ismét a Falco sikeréért küzdhetek”

„Boldog vagyok, hogy ismét a Falco sikeréért küzdhetek”

Váradi Benedek, a Falco emblematikus alakja, háromszoros bajnoka, Magyar Kupa-győztese két külföldön töltött év után ismét szombathelyi színekben pattogtat. A sárga-feketék saját nevelésű játékosa az előző idényben lengyel bajnok lett a Trefl Sopot együttesével, ám úgy érezte, szeretne hazatérni. A magyar válogatott kiválóság döntéséről, valamint a Litvániában és Lengyelországban eltöltött időszakról is mesélt nekünk.

 

Amikor az embert a nevelőegyesülete, szülővárosa klubja, valamint egy olyan csapat hívja, mellyel történelmi sikereket ért el, könnyebb meghozni egy ilyen döntést?

-Határozottan igen. Azt tudni kell, hogy a külföldön töltött időszak alatt is tartottam a kapcsolatot a csapattal, a játékosokkal és nagyon szorítottam a Falco sikeréért. Folyamatosan követtem a mérkőzéseket, eredményeket. Ennek ellenére nem akartam elkapkodni a dolgot. Nem titok, voltak máshonnan is ajánlataim, valamint szerettem volna, ha eltelik egy pár nap, akár egy-két hét és leülepednek bennem az elmúlt időszak történései. Én egyébként már a szezon közben is éreztem, hogy szeretnék visszatérni, de – ahogy mondtam – szerettem volna magamnak egy kis időt adni, hogy ez végleges legyen, illetve profi hozzáállással akkor csak és kizárólag az aktuális csapatom, a Trefl Sopot sikerére akartam koncentrálni. 

 

Ezalatt az idő alatt másokkal is beszélgettél erről a szituációról?

Abszolút, nem egyedül hoztam meg a döntést, hanem azokkal az emberekkel közösen, akik a legközelebb állnak hozzám. Feleségem, családom, barátaim. Ugyan bennem már korábban érlelődött a gondolat, de azért sok-sok órányi beszélgetés előzte ezt meg. Nem csak amiatt vagyok boldog, hogy újra Szombathelyen lehetek, hanem azért is, mert ezek a számomra fontos emberek egyaránt támogattak a döntésemben és mellettem állnak.

 

Nem csak te vagy boldog, de nyugodtan mondhatjuk, hogy az egész város és a Falco-család is nagyon örül a visszatérésednek.

-Hála Istennek én is ezt érzékelem, és természetesen ez is óriási örömmel tölt el, nagyon jól esik. Minden erőmmel azon leszek, hogy ezt a szeretetet visszaadjam a teljesítményemmel és szép sikereket érjünk el a csapattal a következő időszakban is. 

 

Hogy ez így legyen, abban minden bizonnyal sokat tud majd segíteni az elmúlt két év légióskodása során megszerzett tapasztalat.

-Ez így van. Sokat adott nekem ez a két év. Még több nemzetközi rutint szereztem, rengeteg és sokféle típusú játékossal játszhattam együtt. Igyekeztem a lehető legtöbb dolgot magamba szívni, és tényleg nagyon bízom benne, hogy ezeket kamatoztatni tudom a csapat javára. Legyen az a hazai bajnokság, vagy a nemzetközi porond, a Bajnokok Ligája.

 

Akár az emberi oldalt nézve, akár szakmai tekintetben változtatott rajtad valamit a Litvániában, valamint Lengyelországban eltöltött időszak?

-Persze, természetesen, ezek mind olyan tapasztalatok, időszakok, amelyek formálják az embert. Nyilván ezeken a helyeken is megvolt a napi rutinunk, benne voltunk egy körforgásban, de azért nem tagadom, hogy nagyon hiányoztak a családtagok, barátok. Amikor éppen pihenőnk, vagy szabadnapunk volt, jó lett volna találkozni, időt tölteni velük. Meg kellett szokni, hogy ez már nem így van. Mindennek ellenére fontos kiemelnem, hogy nagyon jó barátokra tettem szert a kinti évek alatt, remek kapcsolatokat alakítottam ki, amik, ha mondjuk nem is egy-két év múlva, de később egészen biztosan sokat érhetnek számomra. Ami a kosárlabdát illeti, taktikailag is sokat tanultam, új dolgokat sajátítottam el. Összességében tehát tényleg azt tudom mondani, hogy jó volt légiósnak lenni, megtapasztalni ezt az életformát, de valamiért úgy éreztem, haza kell jönnöm. 

 

Végezetül: mivel fog telni a hátralévő idő, amíg nem kezditek meg a felkészülést a 2024/2025-ös idényre?

-Az elmúlt szezonokra egyaránt igaz volt, hogy roppant hosszúra sikeredtek. A bajnokság vége után rendre válogatott programok következtek, majd szinte már kezdődött is az alapozás az előttünk álló idényre. Most azért ez némileg másképp van, így mindenképpen szeretnék feltöltődni, pihenni és az edzésmunkából adódóan elmaradó kondicionális dolgokat bepótolni.


Fotó: Nagy Jácint archív

 

Malomsoki Cintia
 

Savaria Fórum 34. évfolyam 10. szám - 2025.04.22.
Savaria Fórum 34. évfolyam 10. szám - 2025.04.22.
legolvasottabbak
Tiltakozás a Pereszteg mellett elásott szarvasmarhák miatt: rengeteg rendőr a helyszínen
Nemcsak a peresztegiek, hanem a környékbeli települések lakói is tiltakoznak az ellen, hogy a ragadós száj- és körömfájás vírussal fertőzött és kényszervágásra ítélt rábapordányi szarvasmarhákat és sertéseket az itteni, állami tulajdonban levő ATEV-telepre szállítsák. 
Meghalt hétfő reggel Ferenc pápa (frissítve)
A római katolikus egyház első latin-amerikai vezetője 88 éves korában hunyt el. A pápa halálhírét Kevin Farrell bíboros jelentette be a Vatikán televíziós csatornáján. A közlés szerint Ferenc pápát hétfő reggel 7 óra 35 perckor érte a halál.
Erdő Péter: Jézus az utolsó vacsorán a végsőkig elmenő szeretet példáját hagyta ránk
Jézus az utolsó vacsorán a végsőkig elmenő szeretet példáját hagyta ránk - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek az esztergomi bazilikában nagycsütörtök este.
Itt vannak a Herényi Virágút 2025 programjai
Április utolsó hétvégéjén ismét megtelik élettel Szombathely herényi városrésze: április 26–27-én rendezik meg a 21. Herényi Virágutat, ahol a virág- és dísznövényvásár mellett változatos, színes programok várják a látogatókat. A rendezvény idén is a család minden tagja számára kínál élményt, szórakozást és inspirációt – a kertbarátoktól a legkisebbekig.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
legfrissebbek
Amikor a víz volt az úr... (korabeli fotókkal)
Minden addigi rekordot megdöntő árvíz sújtotta Szombathelyt 1965. április 21-22-én, éppen 60 éve. Egyszerre lépett ki medréből a Perint, a Gyöngyös és az Arany-patak, a város több pontját elöntötte a víz. A Rába-völgyét érintő hatalmas árhullám hat halálos áldozatot követelt, 68 település került víz alá, 1526 családnak kellett elhagynia az otthonát, hidak, épületek rongálódtak, illetve semmisültek meg. A kerek évforduló alkalmából emlékelőadást szerveztek a Smidt Múzeumban.
Lángos, ropogós kenyér, méz, tökmagolaj, fürjtojás, fekete üst szilvalekvár – Kiss Mari a szombathelyi piac rajongója
Interjú készült a szombathelyi Weöres Sándor Színház alapító és örökös tagjával, melyben arról beszél, ragaszkodik a vidék hagyományokhoz és ha teheti, piacozik. Azonnal magával ragadta a szombathelyi vásárcsarnok is, imádja az eladók és a vevők közösségét, a hangulatokat, a jó árukat, a kedves szavakat, a nyüzsit és az alkudozást.
15 millió forint bírságot kapott az MBH Bank
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 15 millió forintra bírságolta az MBH Bankot, mivel a pénzintézet a január végi határidőig nem küldte meg minden ügyfelének a bankszámlához kapcsolódó egyéni éves díjkimutatást – közölte a jegybank szerdán az MTI-vel.
Ferenc pápa halála - Nyolc órán át kellett sorban állnia annak, aki látni akarta a felravatalozott egyházfőt
Nyolc órán át kellett sorban állnia annak, aki látni akarta a Szent Péter-bazilikában felravatalozott Ferenc pápát szerdán.
Halálos áldozata is van az M1-esen történt balesetnek
Halálos áldozata is van az M1-es autópályán szerda délután történt balesetnek, amelyben további nyolc ember megsérült - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóügyeletese az MTI-vel.