Kincs, ami van: várják az értéktári vetélkedőre a jelentkezőket
Az őrségi tökmagolajon kívül a toronyi kenyér az egyetlen élelmiszer, amely a vasi értéktárba bekerült. De a kincsek között van a sport, a történelemidézés, emblematikus épület. A megyei önkormányzat sikeres pályázatának köszönhetően helyi és nemzeti értékeink és hungarikumaink ismeretéről adhatnak számot a vállalkozó kedvű családok. A Kincs, ami van elnevezésű vetélkedőre helyi értéktárral rendelkező településekről várják a négyfős csapatok jelentkezését.
Kevy Albert, a Vas Megyei Értéktár Bizottság elnöke elmondta, hogy egy-egy településről több család is részt vehet a vetélkedőn, aminek a ráhangoló szakaszában egy-egy helyi értéknek a feltárását, kisfilmnek az elkészítését várják el. Ez egyfajta nevezés is egyben. Egy kis erőpróba, aztán majd a megyei értékekről, az országos, nemzeti értékeinkről, nemzeti karaktereinkről vetélkednek a résztvevők.
A verseny második fordulójában a megyei értéktárban szereplő, és a határon túli magyar értékekről szóló feladatlapot kell kitölteni, majd ez online feladatsor következik a hungarikumokról. A szóbeli döntőbe a legjobb 6 család juthat be.
Kukor Ferenc, az ELTE Bolyai Iskola igazgatóhelyettese hozzátette, hogy igyekeztek olyan feladatokat összeállítani, amely a fiatalabb korosztálynak és a tapasztaltabb családtagoknak is örömére válhat. Így például kell majd kreatív feladatot végezni, például mémeket gyártani, vagy versek alapján, vagy archív térképeknek a használatával megoldani és beküldeni a feladatokat, illetve létrehoznak egy virtuális tantermet, amely a távoktatásban már jól ismert módszer.
A vasi versennyel párhuzamosan Hargita megyében is számot adnak tudásukról a családok. A legjobb 3-3 csapat utazást nyer. A vasiak az erdélyi testvérmegyébe mehetnek, Hargitából pedig hozzánk jönnek a győztesek, hogy megismerjék az értékeket. Az értéktári vetélkedőre szeptember 20-ig lehet jelentkezni. Részletek a vasmegye.hu oldalon olvashatók.
A sajtótájékoztatóról a Szombathelyi Televízió is beszámolt:
Fotó: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.