Duális gépészmérnökképzés: 21 hallgató kezdi meg tanulmányait
2015-ben indult el a gépészmérnökképzés Szombathelyen, idén már a hetedik évfolyam kezdi meg tanulmányait. A szakon összesen 120-an tanulnak, közülük 70-en duális formában, ami azt jelenti, hogy gyakorlati oktatásuk a partnervállalatoknál történik.
Harangozó Bertalan kormánymegbízott szerint a szombathelyi duális mérnökképzés a közjónak a megtestesülése.
Az ünnepélyes alkalom felszólalói mindannyian a képzés elindítóit, működtetőit, fejlesztőit méltatták, elismerve a megye, a város, az egyetem és a vállalatok együttműködésének eredményességét. Dr. László Győző az elsőéves hallgatókhoz szólva elmondta: jó döntést hoztak, amikor Szombathelyt választották. Az önkormányzat tavaly szerződésben vállalta, hogy évente 130 millió forinttal támogatja a képzést.
"Én azt kívánom önöknek, hogy találják meg számításukat, érezzék jól magukat, használják ki a város adta kulturális és sportolási lehetőségeket" – tette hozzá.
Horváth Zoltán, az Informatikai Kar dékánja köszöntőjében aláhúzta: az egyetem elkötelezett a gépészmérnökképzés fejlesztése iránt. Büszkék a sikeres angol nyelvű képzésre, és arra, hogy meg tudnak felelni a 4. ipari forradalom támasztotta gazdasági követelményeknek. Idén a gépész szakok közül itt volt a harmadik legmagasabb ponthatár.
Kollár László, az ELTE Savaria Műszaki Intézet igazgatója kifejtette, hogy az elmúlt három évben a duális hallgatók létszáma állandó szinten van. Mostantól akár az angol nyelvű képzésben részt vevő nemzetközi hallgatókat is be lehet vonni majd a duális képzésbe.
A nagyvállalatok képviseletében Takács Balázs arról beszélt, hogy a szombathelyi Magyarország egyik legszínvonalasabb gyakorlatorientált képzése, ami folyamatosan fejlődik. A TDK célja, hogy minél több külföldi hallgató érkezzen.
"Ebben az évben 2 hallgató kezdi meg duális oktatását cégünk támogatásával a gépészmérnökképzés kereteiben. Ők arra számíthatnak, hogy a három és fél év letelte után olyan elméleti és gyakorlati tudás birtokába kerülnek, amellyel, én azt mondom, bárhol Magyarországon, bármilyen nagyvállalatnál, de a világban is el tudnak helyezkedni, és megállják a helyüket" – fűzte hozzá Takács Balázs.
Átadták az ELTE Informatikai Kar Kiváló Hallgatója címeket, és az Országos Tanulmányi Diákköri Konferencia díjait, majd az elsőéves hallgatók aláírták szerződéseiket a vállalatok képviselőivel: a TDK mellett a BPW, a Schaeffler és az Uniriv fogad hallgatókat.
Fotó: Bonyhádi Zoltán/szombathely.hu
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.