2024.10.05., szombat  •  Aurél napja
Debrecenben vesztette el veretlenségét az SZKKA

A női NB/I-es kézibajnokság 4. fordulójában Bo Rudgaard együttese Debrecenben lépett pályára. A házigazda teljesen megérdemelten nyert.

A hajdúságiak négy, a vasiak hat ponttal várták a találkozót. Az első találatot Pődör Rebeka szerezte büntetőből, a hazaiak három akciót is elrontottak. Az 5. percben 1-2-nél támadhatott a DVSC az egyenlítésért, ám de Almeida remekül védett. A 6. percben Bo Rudgaard kért időt, majd Pődör Rebeka folytatta remek sorozatát: a 7. percben – hetesből - megszerezte a 4. találatát, így 2-4 állt az eredményjelzőn.

A játékvezetőkre nem lehetett panasz, a 7. percben már a 4. büntetőt fújták be a vasiaknak. Akiyama kapott két percet, a 9. percben Jovovity révén sikerült az egyenlítés a piros-fehéreknek. A mieink brazil kapusa ziccert védett, a 11. percben egy kínai figura végén Kazai lőtt szép gólt – jól játszottak a szombathelyiek.

A debrecenieknél is feljavult a kapusteljesítmény, Gabriell Joelle egyre jobban védett. Bujnochnovát állították ki, de a DVSC nem tudott élni a lehetőséggel, a hosszú gólcsendet Szabó Nina törte meg a 15. percben, 7-6-ra alakítva az állást.

A 16. percben először vezettek kettővel a hazaiak, a vasiak játéka kissé kiszámíthatóvá vált: minden akciót szinte Pődör Rebeka fejezett be. A különbség nőtt, az SZKKA 10 perc alatt mindössze egyszer talált be. A nyolcperces gólcsendet Pődör Rebeka tört meg, 9-7-re módosítva az eredményt a 18. percben. Kazai egy gyors indításból volt eredményes – 9-8-nál Szilágyi Zoltán rendelte magához a tanítványait.

Füzi-Tóvizi, majd Töpfner is beköszönt, visszaállítva a háromgólos differenciát (21. p.: 11-8). Szeberényi szépített, emberelőnybe is került a vasi együttes, de Jovovity-tyal nem tudtak mit kezdeni Kulcsárék. A szünet előtti percekben a piros-fehérek tovább növelték előnyüket, Füzi-Tóvizi góljával már öttel ment a házigazda (16-11), a szünetre maradt is a különbség.

A fordulást követően Akiyama hibázott, de a hajdúságiak is rontottak. Pődör Rebeka hetesből kozmetikázta az eredményt (33. 9.: 17-13). Mindkét gárda rengeteget hibázott támadásban, öt perc alatt mindössze egy gól született.

Továbbra is sok pontatlanság jellemezte mindkét alakulat játékát, de a különbség nem változott (38. p: 20-15). Az SZKKA rossz százalékban értékesítette a helyzeteit, a piros-fehérek viszont egyre eredményesebben fejezték be támadásaikat: a 42. percben 23-15-nél kért időt Bo Rudgaard.

Az utolsó negyed órára nem sok izgalom maradt, a jó erőkből álló Debrecen tovább növelte előnyét. A vasiak támadásban „fogytak el” - a dán vezetőedző ismét magához rendelte tanítványait. A folytatásban sem változott a játék képe, az 53. percben a meccsen először tíz volt közte (29-19).

A DVSC megérdemelten nyerte meg a meccset, a szombathelyiek az első félidőben még tartották magukat, de a szünet után már egyértelműen kijött a különbség.

DVSC SCHAEFFLER – SZKKA  32 - 20  (17-12)
Debrecen, vezette: Horváth, Marton.
SZKKA: De Almeida, Marinovic, Csatlós – Kulcsár 1, Pődör B. 1, Djatevska, Varga 2, Szeberényi 2, Szmolek 1, Malovic 1, Balogh, Akiyama, Kazai 2, Bujnochová, Pődör R. 10. Vezetőedző: Bo Rudgaard.

(Fotó: Pataki Gergő/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.