E-sport szakosztállyal újít az Illés Akadémia
Az e-sport az elmúlt években valósággal berobbant a köztudatba, óriási tömegeket mozgat meg, a világon ma már nagyjából 500 millióan űzik, ez a szám pedig egyre csak nő. A digitális sport rendkívüli módon megosztja az embereket, sok tévhit és sztereotípia fogalmazódik meg ezzel kapcsolatban. Szabella Olivér, az Illés Akadémia Spirit megálmodója azzal a céllal hozta létre a szakosztályt, hogy ezekre a véleményekre rácáfoljon, és bebizonyítsa, hogy az e-sport sokkal több, mint ahogyan az emberek vélekednek róla.
Jancsó András, a Szombathelyi Haladás jelenlegi játékosa, valamint Tóth Miklós, az Illés Akadémia ügyvezetője is elmondta, az ő életükben is jelen vannak a különböző videojátékok, és ez egy olyan folyamat, amellyel a világnak haladni kell és alkalmazkodni hozzá.
A Spirit név nem véletlen, az Illés Akadémiának ugyanis a kétéves Spirit Esports-ot sikerült integrálnia, ami külön említésre méltó, a 2018-ban alakult egyesület ugyanis a magyar e-sport krémjéhez tartozik több játékban is. A hangsúlyt az idei szezonban a FIFA-játék, illetve a FIFA-versenyek kapják majd, aminek szintén megvan az oka. „A labdarúgás a világ legnépszerűbb sportága, a digitális változata is, így reméljük, hogy ez az embereket közelebb tudja majd hozni az e-sport világához. Ezen kívül pedig a játékosainknak nívós versenyeken van és lesz lehetősége elindulni, a tabellán elfoglalt helyezésük alapján pedig kiváló eredményeket érhetnek majd el” – fogalmazott Szabella Olivér
Az alapító azt is kiemelte, hogy a versenyzők minden segítséget megkapnak majd, hogy úgynevezett „Healthy Gamerek”, vagyis egészséges játékosok legyenek. Komoly napirend, edzésprogram lesz összeállítva számukra, a mozgás ugyanis kötelező eleme lesz a felkészülésüknek, ezzel is eloszlatva azt a negatív véleményt, hogy ezek a versenyzők rendkívül mozgásszegény életmódot élnek. „Ahogyan a hagyományosan értelmezett sportpályán, úgy a virtuális világban is a legjobb teljesítmény szükséges, ha valaki győzni akar, a monitor előtt sem lehet senki sem fáradt, ha a legjobb formáját szeretné nyújtani.” - zárta gondolatait a szakosztály alapítója.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.