5.7
  
5.01
km/óra
  2025.04.10., csütörtök  •  Zsolt napja
Ébredj Szombathely: FITT-MIX fitnesznap az AGORA-ban

Ébredj Szombathely: FITT-MIX fitnesznap az AGORA-ban

Az Ébredj Szombathely! programsorozat keretében megrendezett FITT-MIX már másodszor hozta el az AGORA-ba az ország és a környék legjobb edzőit, hogy a mozogni vágyók együtt sportolhassanak velük, és új mozgásformákat próbálhassanak ki.

Szombaton reggel 9-től várta nyitott kapukkal a Sportház a fitten ébredőket, a Pannonsport Kft. szervezte második szombathelyi FITT-MIX idén is sokakat vonzott: a töretlen népszerűségnek örvendő Rubint Réka mellett ezúttal Katus Attila, Tatarek Rezső, Péntek Enikő és Pölös Zsófi mozgatták meg a nagyteremben a városi hölgyeket, s újdonságként – az intenzív „tömegsport” programok mellett – idén visszafogottabb edzésformákat is kínáltak, minden korosztálynak.

Minden programban, ami az Ébredj Szombathely! keretében valósul meg, különböző célcsoportokat szólítunk meg – mondta el Soós Hajnalka, a Pannonsport Kft. kommunikációs specialistája –, a mai eseménnyel a fitnesz iránt rajongókat szeretnénk elérni. Igyekszünk évről-évre olyan edzőket idehozni, akik országosan elismertek a saját területükön: ami biztos, hogy Rubint Réka nevére mindig megtelik a nagyterem. Idén is olyan programot állítottunk össze, ahol mindenki megtalálhatta, amit szeretne.

Az edzések végén jógával vagy nyújtással zárhattak, hogy íve is legyen a nap programjának, és az sportszakmailag is rendben legyen. Idén azokat is be szerettük volna vonzani a FITT-MIX-re, akik nem a nagy tömeggel együtt akartak dolgozni, ugrabugrálni, hanem kicsit nyugodtabb stílusra vágytak, nekik a kistermet nyitottuk meg: egy tabata, egy bodyART edzéssel és meditációval készültünk – mondta el Soós Hajnalka, s azt is elárulta, bízik benne, jövőre is lesz folytatása a népszerű fitneszprogramnak Szombathelyen.

A 2023-as FITT-MIX-et dr. László Győző, városunk alpolgármestere nyitotta meg, és elmondta, nagy örömére szolgál, hogy másodjára rendezhetik meg az eseményt az Ébredj Szombathelyt! programsorozatán belül, majd jó szórakozást kívánt, és átadta a terepet Katus Attilának. A Pécsi Sasok egykori tagja Kántó kutyájával érkezett, és egy szuper hangulatú, a tőle megszokott humorral megspékelt Best Body aerobicórát tartott a hölgyeknek.

Őt követte Rubint Réka, akit férje, Schobert Norbi kísért el a sportházba: az ő órájára megtelt az AGORA nagyterme, kőkemény alakreformedzést tartott, aminek a végén vonatozásba fogott közönségével. Délután egy “brutál bulis” Basic-MAX Burn edzést tartott Péntek Enikő: a színpadon fenn voltak vele Kondor Klau, Poór-Pintér Enikő és Fábián Valentina ZONA edzők is. Kettőkor Tatarek Rezső Iron Box edzésével ismerkedhettek a résztvevők, az idei programot háromkor Pölös Zsófia Pilates-edzése zárta a nagyteremben.

A kisteremben Adri Tabata-órájával kezdhettek a hölgyek, Buckó Kata Body Art programot hozott. Ebédszünet után Molnár Mariannával lehetett meditálni.
 

TP

Fotó: Nagy Jácint

Savaria Fórum 34. évfolyam 9. szám - 2025.04.07.
Savaria Fórum 34. évfolyam 9. szám - 2025.04.07.
legolvasottabbak
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Ausztria: több határátkelőn fertőtlenítő szőnyegen kell áthajtaniuk a járműveknek - a kőszegi is érintett
A ragadós száj- és körömfájás vírus miatt péntektől fertőtlenítési intézkedéseket vezettek be Ausztriában a nyitva lévő határátkelők egy részén a járműveknek fertőtlenítő szőnyegen kell lassan áthajtaniuk belépéskor, ami csúcsidőben lassíthatja a forgalmat. A nagy határlépő pontokon az osztrák hadsereg is segítséget nyújt a hatsóágoknak.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Itt mérik a rendőrök a sebességet a Speedmarathon során
Április 9-én 6 órától 24 órán keresztül az összes traffipax élesben üzemel a vármegyénkben, sőt az egész országban, olvasható a Vas vármegyei rendőrség Facebook-oldalán.
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos Szombathely rendelési idő
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
legfrissebbek
Hidegfront támad csütörtökön
Feltámad a szél és eső, zápor is lehet.
Kosárlabda: magabiztos rajt-cél győzelmet aratott Pécsett a Falco
A szombathelyiek igazi kosáresőt zúdítottak ellenfelükre és 122-73-as idegenbeli győzelmet arattak a PVSK-Veolia ellen.
Trump felemelte 125 százalékra a Kínára kirótt büntetővámot, az "együttműködő" országokét viszont felfüggesztette 90 napra
Donald Trump 90 napos vámszünetet jelentett be, amely azonnal hatályba lép, írja a The Guardian-re hivatkozva a 24.hu. Trump a vámok szüneteltetését azoknál az országoknál rendelte el, amelyek nem vezettek be megtorló vámokat az Egyesült Államokkal szemben. Jelenleg 75 ilyen ország van. „Ezek az országok az én határozott javaslatomra semmilyen módon nem hajtottak végre megtorló lépéseket az Egyesült Államokkal szemben”, írta.
Orbán Viktor: Jövő nyárig nem emelnek árat a nagy telekommunikációs szolgáltatók
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre, közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban, hozzátéve, mindez a tévére, az internetre és a mobiltelefonos szolgáltatásokra egyaránt vonatkozik.
Ragadós száj- és körömfájás: újabb nemzeti parkot zárnak le részlegesen, elhalasztják a Gerecse 50 teljesítménytúrát is
A ragadós száj- és körömfájás terjedésének megfékezése érdekében a Duna–Dráva Nemzeti Park Igazgatóság április 7-től ideiglenesen lezárta több tanösvényét, és a járványügyi helyzet miatt elhalasztották az április 12-re tervezett Gerecse 50 teljesítménytúrát is.