Egészségügyi Alapellátó Központ: gyógyítás 21. századi környezetben
Az „Új Egészségügyi Alapellátó Központ kialakítása” című európai uniós finanszírozású projekt a Széchenyi 2020 Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében elnyert 686.500.000 forint támogatásból és 41.897.443 forint önerőből valósult meg. A pályázati előkészítés 2015. évben elkezdődött, majd az „Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése” c. felhívásra benyújtott TOP-6.6.1-16-SH1-2018-00001 számú támogatási kérelem elfogadásával 2019 szeptemberében el is indult a csaknem 1000 m2 alapterületű alapellátási tevékenységekhez helyet biztosító épület kivitelezése.
Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzatának beruházásában egy új egészségügyi alapellátó központ létesült a volt városi strand területén. Ezzel a fejlesztéssel egy helyszínre koncentrálódnak az alapellátási szolgáltatások, amelyek a város több pontján üzemeltek: ide költöztek a rendelők a Március 15. téri, leromlott állapotú volt SZTK-ból, és a fogorvosi ügyelet is itt kapott helyet, amely korábban a Wesselényi utcában működött. Teljes egészében megújult a bútorzat, lecserélték az összes fogorvosi kezelőegységet, üzembe állítottak két vadonatúj fogászati röntgent. A rendelők nem csak korszerűek, esztétikusak is. Az itt dolgozó orvosok elégedettek, nagy örömmel költöztek új helyükre, mely óriási minőségi javulást jelent az előző rendelő működési feltételeihez képest.
Egy olyan egészségügyi komplexum jött létre városunkban, mely teljesen új, modern környezetet biztosít mind a betegek, mind az ott dolgozók számára, elősegítve a hatékony alapellátás folyamatát. A dolgozók munkáját betegirányító szolgálat segíti. Az akadálymentes épületben vérvételi helyiséget, nővérszobát, az emeleten multifunkciós termet alakítottak ki, ahol prevenciós célú előadások megtartására, gyógytornára is lehetőség van. A kivitelezés során korszerű energetikai megoldásokat alkalmaztak.
A területen elektromos töltőállomással rendelkező, 75 férőhelyes parkoló létesült, melyek közül három akadálymentes. A parkolót úgy alakították ki, hogy az itt lévő, árnyékot adó fák többsége megmaradhatott. Parkolótárcsa használatával legfeljebb 3 órát lehet várakozni munkanapokon reggel 6 és este 8 óra között.
(x)
.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.