km/óra
  2025.04.09., szerda  •  Erhard napja
Egy hét múlva elstartol a TFA

Egy hét múlva elstartol a TFA

Egy hetet kell várni arra, hogy kiderüljön, ki nyeri el az ország legerősebb tűzoltójának járó díjat, 2023. június 23-án ugyanis a szombathelyi Fő tér ad otthon a „TFA-FCC HUNGARY-Szombathely” az ország legerősebb tűzoltója nemzetközi tűzoltóversenynek. Szurkoljunk együtt a helyszínen, írják a vasi katasztrófavédők honlapjukon.

Mint fogalmaznak: "A tűzoltók hónapok óta készülnek, hogy egy emberfeletti küzdelemben mérjék össze kitartásukat, állóképességüket és erejüket, azon a tűzoltó sportversenyen, amelyet már ötödször Vas vármegyében, második alkalommal pedig Szombathelyen rendeznek meg jövő pénteken. Összesen 93 tűzoltó nevezett a megmérettetésre, köztük három női induló is rajthoz áll, valamint horvát, szlovák, osztrák és lengyel lánglovag is megmérkőzik a két versenypályán. Az esemény egy ünnepélyes megnyitóval 8.30 órakor kezdőik, a versengés pedig 9.15 órakor veszi kezdetét. A versenypályákon egy időben két tűzoltó fut majd, az elsőn teljes védőfelszerelésben, légzőkészülékkel a hátukon teljesítik a feladatokat az indulók, mindezt időre. Az időeredmények összegzését követően 16.00 órakor derül majd fény arra, hogy idén ki a legedzettebb és legerősebb tűzoltó. A rendezők azokra is gondoltak, akik szurkolni jönnek a helyszínre. A látványos versengés mellett gyermekfoglalkoztatókon vehetnek részt és szakmai kiállítók standjainál is tájékozódhatnak. A zárórendezvényt megelőzően a Mokka Tribute Band koncertjére szórakozhatnak, majd meghallgathatják a Katasztrófavédelem Központi Zenekarának koncertjét is. A legjobbaknak járó díjak átadását követően az ünneplést a festői szépségű Csónakázó-tónál a Szent Iván-éji programokon folytathatják, amelyek a Savaria Turizmus Nonprofit Kft. szervezésében valósulnak meg.

Azok, akik a helyszínen nem tudnak szurkolni a versenyzőknek, ezt online formában megtehetik, ugyanis a www.onlinekozvetites.hu linkre kattintva a verseny minden mozzanatát nyomonkövethetik."

 

címkék
Savaria Fórum 34. évfolyam 9. szám - 2025.04.07.
Savaria Fórum 34. évfolyam 9. szám - 2025.04.07.
legolvasottabbak
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Ausztria: több határátkelőn fertőtlenítő szőnyegen kell áthajtaniuk a járműveknek - a kőszegi is érintett
A ragadós száj- és körömfájás vírus miatt péntektől fertőtlenítési intézkedéseket vezettek be Ausztriában a nyitva lévő határátkelők egy részén a járműveknek fertőtlenítő szőnyegen kell lassan áthajtaniuk belépéskor, ami csúcsidőben lassíthatja a forgalmat. A nagy határlépő pontokon az osztrák hadsereg is segítséget nyújt a hatsóágoknak.
Lezárja kisebb határait Ausztria
Döntött Ausztria: Szombattól két szlovákiai és 21 magyarországi határátkelőt lezárnak a ragadós száj- és körömfájás terjedésének veszélye miatt – erről a Belügyminisztérium rendeletben döntött. Az intézkedés előreláthatólag május 20-ig tart, a hatóságok a helyzetet folyamatosan ellenőrzik.
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos Szombathely rendelési idő
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.