Egy kattintás több millió mínusz
Mint a police.hu írja: "Nem győzzük elégszer felhívni a figyelmet arra, hogy ne adják meg sem személyes, sem bankkártyaadataikat e-mailben érkező kérésre se. Az adathalász csalók folyamatosan próbálnak – futárszolgálatok nevével visszaélve – személyes és bankkártyaadatokat megszerezni. A napokban két vármegyei lakos is megadta netbanki adatait egy e-mailben érkező linkre kattintva, mellyel a csalók több millió forintot „szedtek le” számláikról.
Mit tehetnek ilyen esetben?
-Ne kattintsanak üzenetben, e-mailben kapott hivatkozásra, mellékletre!
- A hamis weboldalak általában megtévesztésig hasonlítanak az eredetire, ezért legyenek nagyon óvatosak, és mindig ellenőrizzék, hogy tényleg a helyes oldalon járnak-e!
- Ha e-mailt vagy sms-t kaptak, nézzék meg a nyelvezetét!
- Keressenek nehezen észrevehető különbségeket a feladó e-mail-címében: a nulla például „o” betűnek tűnhet!
Figyeljenek arra is, hogy milyen telefonszámról érkezett az sms!
Fontos hangsúlyozni, hogy a módszerek folyamatosan finomodnak. Már egyáltalán nem biztos, hogy feltűnő helyesírási, illetve nyelvhelyességi hibákkal találkoznak. Az is lehet, hogy az e-mail-cím teljesen valósnak tűnik. Inkább legyenek óvatosak!"
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.