Eláll őrségi terveitől a MOL
A Greenpeace a tervezett kutatófúrás megakadályozása végett még korábban fordult bírósághoz, illetve közös állásfoglalást is kiadott több mint 110 civilszervezettel együtt, amiben a tervek leállítását követelték.
A ma nyilvánosságra hozott határozat szerint pedig a MOL az eljárás megszüntetését kérte az illetékes kormányhivataltól. A társaság felülvizsgálta a tervezett tevékenységét és nem kívánja az Őri-M-1 jelű mélyfúrást megvalósítani - írja bejegyzésében a Greenpeace.
A Mol még korábban tervezett kutatófúrást végezni az Őrségben. A helyiek közül sokan aggódtak, hogy olajkutat létesítene a társaság, ami az ingatlanok értékét befolyásolná, és ezen felül a kút Natura 2000-es területen található. A vállalat azonban jelezte, hogy földgáz után kutat, amivel a lakosság fűtési igényeit szolgálná ki.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.