Nem várhattak az ingatlanügyek
A Szombathelyi Televízió élőben közvetített az ülésről
MMIK: átadják a használati jogot
A napirendi pont alatt arról döntöttek, hogy az egykori Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ (MMIK) közös városi-állami üzemeltetéséről szóló, augusztus 15-én lejáró szerződése után a Magyar Művészeti Innovációs Központ Nonprofit Kft. (MMIK Nkft.) megkaphatja a használati jogot (a tulajdonos az állam marad).
A céget decemberben jegyezték be, a tulajdonosok között van a Fekete Péter kulturális államtitkár javaslatára létrehozott Baross Imre Alapítvány, a Nemzeti Művelődési Intézet, illetve a Vidnyánszky Attilához köthető Magyar Teátrumi Társaság.
Ahogy korábban is írtunk róla, a kormány a leharcolt épület felújítására 600 millió forintot ad, az új működtető pedig nyüzsgő programokat ígér az MMIK-ba.
A városé lesz a Brenner-villa
Az egykor szebb napokat megélt Brenner-villában 1999-ig üzemelt a Casino Szombathely, a bezárása óta nem hasznosították és nem újították fel a villát, ami 2016-ban és 2019-ben is leégett.
Mivel az eddigi tulajdonos cég felszámolás alatt van, az ingatlant, mint a cég vagyontárgyát árverezésre bocsátották, amit a GM Elektro-Mechanika Kft. nyert meg, 28 millió forintos ajánlattal.
A szombathelyi önkormányzatnak elővételi joga van, tehát a nyertest beelőzve, az általa ajánlott áron megveheti az épületet, ami a SZOVA frissen végzett értékbecslése szerint 33 millió forintot ér. A polgármester azt javasolta, hogy a város éljen az elővásárlási jogával, vagyis 28 millióért vegye meg a Brenner-villát, a közgyűlés pedig igennel szavazott.
A Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola ingatlanbérleti szerződésének hosszabbításáról vita sem volt.
Sporttelepet venne a Falco
Az önkormányzat eladná a több mint 4 hektáros Kolozsvár utcai sporttelepet a szomszédban működő Falco gyárnak. A vételár 750 millió forint, ami nagyon jól jönne a koronavírus-válság óta megtépázott szombathelyi költségvetésnek.
Az előző napirendi pontnál már döntés született róla, hogy a sikeres adásvétel esetén 550 millió forintból idősotthont és hajléktalanellátót üzemeltetne a városban az evangélikus egyház.
Egy tartózkodás ellenében mindenki igennel szavazott.
Az egyház beszáll a hajléktalanellátásba
Az első napirendi pont még összefügg egy másik mai fontos üggyel: a Falco gyár megvenné a Kolozsvár utcai sporttelepet. A négyhektáros terület alapvetően kihasználatlan, azonban egy részében hajléktalanszálló működik. Ha sikerül nyélbe ütni az adásvételt az önkormányzatnak át kell költöztetnie az itt élő idős hajléktalanokat.
Megoldás lehet, hogy a város a sporttelep 750 milliós vételárából 550 milliót ad a Magyar Evangélikus Egyháznak azért, hogy fenntartson egy 24 fős hajléktalanotthont, illetve 20 fős idősotthont, ami a Pozsony utcai gondozóházat is tehermentesítené.
A Fidesz-KDNP képviselői korainak és elhamarkodottnak érzik, hogy már most döntenie kell a kérdésben az önkormányzatnak, azonban Lendvai Ferenc – Illés Károly frakcióvezető hiányában – lelkiismereti szavazást kért a társaitól a frakciófegyelem helyett. Az Éljen Szombathely! szerint garancia az egyház a biztos és hatékony feladatellátásra, amire a Szociális Bizottság már előzetesen rábolintott.
A testület 18 igen és 2 tartózkodás mellett fogadta el a javaslatot.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.