Érdekes történelmi előadás lesz a múzeumban
A Varga Cserga Péter által létrehozott Facebook-eseményen így invitálják az érdeklődőket. "Ez alkalommal, a későbronzkor (Kr. e. 13. – 9. századi időszak) világát kíséreljük meg felidézni, a Savaria Múzeum állandó kiállításának, bronzkori termében. Szokásunkhoz híven a tágabb összefüggések áttekintésével keresünk válaszokat arra, hogy hol, miért, milyenkorabeli megfontolások alapján jöttek létre azok a magaslati települések, melyek aztán évszázadokon keresztül, egy-egy terület regionális hatalmi központjai voltak.
Virtuális történelmi barangolásunk során „látogatást teszünk” a Mediterráneum és Anatolia tájain, vagy éppen a mai Németország és Ausztria földjén. Ezeken a területeken az utóbbi évszázad során - de különösképpen, az elmúlt néhány évtizedben - olyan adatokat sikerült összegyűjteni, melyek fényt derítenek a 3000 évvel ezelőtti hétköznapokra. Bepillantást engednek, egy-egy „időkapszulán”, egy-egy töredékes „mozaik szemcsén” keresztül a korabeli viszonyokba, a kor emberének életébe.
Ennek segítségével kaphatunk választ arra, hogy milyenek is lehettek a hétköznapok és az ünnepek a Nyugat-Dunántúlon is áthaladó Borostyánkőút vonalán és annak tágabb környezetébe létesült hegyi erődökbe, melyek védelmet nyújtottak a korabeli katonaiarisztokrácia, kereskedő és iparos rétegek számára, hogy a vidékünkön virágzó későbronzkori kultúrát működtessék.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.