2024.09.22., vasárnap  •  Móric napja
Haladás VSE: Ismét a ráadásban ment el a győzelem

Az NB/III Észak-Nyugati csoportjában a Haladás VSE Győrben lépett pályára. A fordulatos mérkőzésen a házigazda a 94. percben egyenlített. A végeredmény: 3-3.

Gyászszünet volt a meccs előőt. A mieink tiszta feketében, a hazaiak fehér-zöldben szerepelnek.

A vasiak kezedték a találkozót.

Kellemes za idő, megérkeztek a Hali-szurkolók is.

A 3. percben Hercge tört be a 16-oson belülre, jobbról, beadását azonban lefülelték a szombathelyiek.

Elment  7 perc, egyelőre a hazaiaknál van többet a labda.

A 8. percben Szakály ugratta ki Árvayt, de Bíró felszabadított az utolsó pillanatban.

Az ellentámadánál egy védelmi hibát használt ki a Győr: Kröhn 11 méteről gurított a Haladás kapujába (1-0).

A 10. percben újabb ETO lehetőség maradt ki, Kröhn lépett be balról a 16-osra, centerezett, de végül mentett a védelem. Ezek most nem a Haladás percei...

A 12. percben Árvay szólója után tüzelt 18 méterről, a labda alig kerülte el a jobb kapufát.

A 16. percben 1-1! Tarján Patrik lépett ki a védők közül, majd 12 méterről a kivetődő Kocsis mellett a jobb alsóba gurította a labdát!

A 21. percben Rátonyi baloldali beadására Kröhn érkezett, de 5 méterről fölé fejelte a labdát.

Elment a félidő fele, a házigazda aktívabb valamelyest.

Valamelyest esett a tempó, sok hiba csúszik mindkét oldalon a játékba.

Percenkét intenek lest a partjelzők - joggal. Töredezett a játék.

A 31. percben Horváth Arnold ment el az alapvonalig, jobbról, majd éles szögből lőtt, Kocsis szögletre tolta a labdát.

A 32. percben 1-2! Nem tudtak felszabadítani a hazai védők, ismét Tarján volt jókor, jóhelyen, és 4 méterről a győri kapuba kotorta a labdát!

A hazaiak szabálytalanságot reklamáltak - a spori szerint érvényes a gól.

A 36. percben Kiss adtt be jobbról, Horváth Bendegúz jól mozdult ki a kapujából.

A 39. percben Szenczi sérült meg, de folytatni tudja a Haladás támadója a játékot.

A 40. percben Mascoe lépett ki (lesről), kapura tört, 12 méterről lőtt, Horváth Bendegúz szögletre védett.

Most nagyon nyom az ETO, sorozatban a harmadik kornert végzik el a hazaiak.

Egy kontra végén Árvay tüzelt 17 méterről, Kocsis szögletre ütötte a jobb alsóba tartó labdát.

A 45. percben Horváth Márk faultot a Hali kapujától 18 méterre. A labda mögé Herceg áll, de fölé lőtt.

Egy perc lesz a ráadás.

Szünet - a Hali jól használja ki a helyzeteit, így megérdemelten vezet.

Jönnek a csapatok, kezdődik a második félidő.

Ferencz Zoltán a pályán, a csatár feláépült sérüléséből.

A 49. percben Csala kapott sárgát, miután buktatta Árvayt.

Az 51. percben Horváth aÍrnold maradt lent a földön, ápolás következik.

Csere lesz a Haliban, Horváth Arnold nem tudja folyttani a játékot. Tóth Márton érkezett a helyére.

Az 54. percben ETO-helyzet: Tarcsi lőtt 13 méterről, Horváth Bendegúz védett.

Az 56. percben Szakály végzett el szabadrúgást 20 méterről, de a labda a sorfalról levágódott.

Az 59. percben egy baloldali beadás után Herczeg érkezett jó ütemben középen, és 6 méterről a kapu közepébe bombázta a labdát (2-2).

A győriek jobban fociznak a második félidőben, megérdemelten egyenlítettek. A vasiak nem igazán tudják megtartani a labdát.

Ezúttal Vigh maradt lent a gyepen, áploják a védőt. A 65. percben járunk.

Buzás váltja Vighet.

A 68. percben ismét itt az előny! egy gyors kontra végén Fehér lőtt 16 méterről a jobb alsó sarokba! 2-3!

Ez a Hali-gól annyira nem volt benne a játékban. A 70. percben járunk, Fehér is megsérült - ez nagyon nem jó hír, hiszen Vigh Patrikot és Horváth Arnoldot is le kellett már cserélni.

A 71. percben Varga Csaba hibázott nagyot, de Tarcsi 10 méterről csúnyán fölé lőtt. Ezt megúsztuk.

Frissítenek a hazaiak, jönnek a cserék.

Bő negyed óra van hátra, a vasiak kicsit játszanak az idővel. Cserére készül Szenczi Imre. Dezamits készülődik, Fehért váltja. Jancsó is lemgyek, Likerecz érkezik.

A 80. percben járunk, a győriek rohamoznak, a Haladás védelme egyelőre jól rombol.

A 82. percben Csala lőtt éles szögből, balról, Horváth Bendegúz szögletre mentett.

A 83. percben Horváth Márk rúgott alá Tarcsinak, jött is a sárga.

Most nagyon töri a hátunkat a háló, folyamatosan a Hali 16-osa előtt pattog a labda. A 85. percben járunk.

Kijöttünk a szorításból, szögletet végezhet el a szombathelyi együttes.

Megkezdődött a 90. perc.

4 perc lesz a ráadás.

A 93. percben jobbról, 25 méterről jön győri szabadrúgás.

A 94. percben Kiss beadására Mascue érkezett, és 5 méterről a jobb felsőbe fejelt, (3-3).

Vége, ismét a hajrban bukott el két pontot a Haladás.

ETO Akadémia – Haladás VSE  3-3  (1-2)
Győr, 250 néző, Vezette: Szalai
ETO Akadémia: Kocsis – Kulcsár, Kiss M., Csala, Herczeg, Mascoe, Koncz, Bíró, Rátonyi, Kröhn, Tarcsi.
Haladás VSE: Horváth B.  – Horváth M. Varga Cs. Vigh (Buzás 65.), Tarján – Horváth Arnold (Tóth M. 53.), Szakály, Jancsó (Likerecz 75.) – Árvay, Szenczi (Ferecnz 46.), Fehér (Dezamits 75.).

Góllövők: Kröhn 8, Herczeg 59., Mascue 94. illetve Tarján 17., 32., Fehér 68.

Savaria Fórum 33. évfolyam 32. szám - 2024.09.20
Csönge a tűzvész után: összefogás és hála
A település, ahol hálásak a déli szélnek, a sok száz tűzoltónak, az oltóhelikopternek és a hétfői esőnek. Tüzes riport a kis kemenesháti faluból, ahol Petőfi egykoron viszonzatlan szerelemre gyúlt, Weöres Sándor a teljes gyerekkorát töltötte, mégsem csak ezek miatt emlékszik majd rá az utókor. Benn égett tűzoltó felszerelésről, az év legnagyobb karácsonyfatüzéről és az összefogás erejéről a Csönge környéki tűzvész után.