Ezek a bűnügyi filmek legnagyobb tévhitei
Doszpot Péter, volt gyilkossági főnyomozó és Antal Gábor krízisintervenciós tanácsadó szakpszichológus közös előadást tart Hollywood kontra Magyarország – avagy a fikcióhoz képest így nyomozunk címmel november 22-én 28 órától a Savaria moziban.
Olyan kérdésekre keresik majd a válaszokat, hogy vajon mennyi igazság rejtőzik azokban a képsorokban, melyeket az amerikai filmek nap mint nap elénk tárnak vagy arra, hogy működne mindez a gyakorlatban, és hogy működik Magyarországon. Megvizsgálják, milyen pszichológiai aspektusai lehetnek egy bűneset feltárásának, s betekintést adnak abba, miként épül fel egy bűnügyi nyomozás, kik vesznek részt benne. Képet kaphatunk arról, milyen módszereket használnak, és vajon mihez van joguk valójában a szereplőknek. Elénk vetítik az üldöző és üldözött lélektani pillanatait is. Mindezt híres filmrészletek segítségével, így a fontos kérdésekre izgalmas válaszok érkezhetnek.
Doszpot Péter, volt gyilkossági főnyomozó, és Antal Gábor, krízisintervenciós tanácsadó szakpszichológus – a jól összeszokott szakemberpáros – sokadik közös előadásukon ezúttal azokat a tévhiteket vizsgálják, melyeket a bűnügyi filmek ültettek el bennünk, és megvilágítják a filmes bűntények feltárásának hiteles struktúráját, bemutatva a kontrasztot Hollywood és Magyarország között.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.