2024.09.15., vasárnap  •  Enikő, Melitta napja
Idegenbeli iksszel mutatkozott be a Haladás VSE

Az NB/III 1. fordulójában a Haladás VSE Sopronban szerepelt: a zöld-fehérek bár több helyzetet dolgoztak ki, gól végül nem született.

A 2. percben hatalmas Hali-helyzet maradt ki, Árvay 18 méterről tüzelt, a labda a jobb kapufán csattant. Jól kezdett a vas együttes, amelyet ezúttal sz szép számú szurkolótűbor kísért el.

A 4. percben egy soproni szabadrúgást követően Auer Ákos fejelt 7 méterről, a labda alig kerülte el a jobb felső sarkot.

A 8. percben parázs jelenetek: egymásnak estek a játékosok, de dr. Dédesi végül rendet tett.

A 10. percben Árvay tálalt Szenczi elé, de a középpályás fölé lőtt.

Eltelt negyed óra, egyelőre a zöld-fehérek aktívabbak.

A 21.percben Ferencz játszotta meg Fábiánt, a támadó lőtt, de a labda elakadt a hazaiak kapusában. Nagy ziccer volt!

A 23. percben Szenczi passzolt Fábiánhoz, a Hali futbalistája 23 méterről alig tekert a bal kapu mellé.

Ívószünet - hamarosan folytatják a csapatok.

A 28. percben Szenczi remekül ívélt kapura, de Ferenczi brravúrral a léc fölé tolta a labdát.

Fél óra eltelt, a helzetek alapján már vezetnie kellene a vasiaknak.

Eseménytelen perceken vagyunk túl, egyik kapu sem forog veszélyben.

A 43. percben Reseterits lőtt 16 méterről, a labda elsuhant a bal kapufa mellett.

Szünet, a Haladás eddig jobban futballozik a piros-fehéreknél.

Megkezdődött a második félidő.

A 48. percben Kun tört be a 16-oson belülre, az alapvonaltól centerezett,  de nem érkezett bent társ.

Öt perc ment el a szünet óta, a soproniak  most sokkal aktívabbak.

Az 55. percben Kun vállalkozott lövésre: a labda csúnyán fölé szállt. Nagyot esett a színvonal az első félidőhöz képest.

Cserénk a mieinknél: Fábián és Szenczi le, Likerecz, Hári és Fehér be.

A 62. percben Hári tört be a 16-oson belülre, de egy bekk tisztázott. Szöglet lett a lehetőségből.

A 63. percben Hári hozta remek helyzetbe Czuczit, a középpályás 7 méterről tüzelt, de Ferenczi elképesztő bravúrral védett.

Az ellentámadásnál Fábiánkovits tesztelte Horváthot, de a vasiak kapusa szögletre mentett.

A 65. percben áll a játék, egy zöld piro-került a pályára....

A 68. percben ismét játékmegszakítás, a Hali-szurkolók ismét behajítottak néhány pirót a játéktérre. Ferencz, a vasiak csapatkapitánya ment ki a táborhoz.

Húsz perc lehet hátra, sok a hiba mindkét oldalom.

Szilágyi és Horváth Arnold kapott lapott kakaskodásért.

Újabb csere lesz a mieinknél, Tompek Levente szállt be.

Tíz perc van hátra, a mezpnyben gyűrik egymást a csapatok.

A 84. percben Fehér élesen lőtte középre a labdát, alig maradt le róla Hári.

Hári ügyeskedett a 87. percben, rendesen összezavarta a soproniak védelmét, de nem lett  helyzet végül.

Reseterits lőtt 14 méterről alig mellé a 90. percben.

5 perc lesz a ráadás.

Vége, értékes idegenbeli ponttal kezdte a szezont a Haladás.

FC Sopron – Haladás VSE  0-0  (0-0)
NB/III-as bajnoki mérkőzés, vezette: dr. Dédesi
Sopron: Ferenczi – Szabados, Sipőcz, Szilágyi, Kun, Bolla, Fendrik, Auer, Somogyi, Reseterits, Szabó.

Haladás VSE: Horváth B. – Varga, Kovács, Tóth M., Ferencz, Szenczi, Horváth A., Horváth M., Árvay, Czuczi, Fábián.

(Fotó: Haladás Szurkolói Kör)

Savaria Fórum 33. évfolyam 31. szám - 2024.09.13.
Iskolajárat megy mától a Déli városrészről
A mai naptól iskolajárat közlekedik a 21-es járat előtt 5 perccel, 6:38-kor a Sport térről, írja közösségi oldalán a Blaguss Agora Hungary.
Hatalmas tűz pusztított Csönge térségében, éjfélre a lángokat sikerült megfékezni (frissítve)
Tegnap éjfélre sikerült megfékezni a lángokat Csönge térségében, több száz tűzoltó és önkéntes segédkezett az oltási és mentési munkálatokban. Az oltást a feltámadó szél is nehezítette. A lángok a közeli fenyőerdőt is elérték, a tűzzel érintett terület nagysága estére elérte a kétszázötven hektárt.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Itt az összefoglaló videó a brutális csöngei tűzvészről
A hatalmas, Kenyeri-Vönöck-Csönge térségében pusztító tűzben két nap alatt közel 250 hektár égett le, a károk összesítésée csak ezután kezdődhet meg. Az utómunkákon jelenleg is több tűzoltó egység dolgozik. A 112Press.hu készített drónos összefoglaló videót a példátlan tűzvészről.
Óriási tűz pusztít a Kemenesalján - videókkal, fotókkal
Hatalmas területen, mintegy 250 hektáron tombol a tűz csütörtök délelőtt óta Vönöck-Kenyeri-Csönge térségében. A legmagasabb fokú, 5-ös riasztással, nagy erőkkel a helyszínen dolgozó tűzoltóknak több területet fel kellett adniuk, mert a lángok lakott részek felé közelítettek. Csönge határában egy sertéstelep került veszélybe, a hatalmas füst 50 kilométerről is látszik.