Felfüggesztettet kapott az a hat végrehajtó, akik elismerték, hogy Schadl Györgytől pénzért cserébe kapták a pozícióikat
Felfüggesztett börtönbüntetést és pénzbírságot kaptak, valamint öt évig eltiltották a végrehajtástól azok a vádlottakat, akik korábban már beismerték a bűnösségüket az elmúlt évek egyik legsúlyosabb korrupciós ügyében, a Schadl-Völner-perben - számolt be róla a telex. A vád szerint – amiket a vádlottak a beismerő vallomásukkal elismertek – ilyen számokkal zajlottak a bizniszek:
- Szabó Balázs vádlott vállalta, hogy a kinevezéséért cserébe az irodája adózott eredményéből összesen 190,5 millió forintot adott át Schadl Györgynek.
- Majorosi Eszter vádlott a kinevezésért cserébe összesen 254,8 millió készpénzt juttatott el Schadl Györgynek, a végrehajtói kar elnöke pedig havonta egymillió forintot vissza is adott neki.
- Forrai Miklós vádlott összesen 197,8 millió forintot adott Schadl Györgynek, cserébe a kinevezéséért. Schadl nála sem maradt hálátlan, Forrai havonta 1,8-3 millió forintokat kapott vissza tőle.
- Oszlányi Ákos Döme vádlott összesen 78 milliót juttatott el Schadlnak, cserébe kapott tőle havonta 750 ezer forintot.
- Nagy Gábor vádlott a kinevezéséért cserébe 42,6 millió forintot adott Schadlnak, aki meg havonta 1 millió forint feletti összegeket adott neki vissza.
- Varga Levente Árpád vádlott összesen 101,5 millió forintot juttatott el Schadl Györgynek, aki meg közel 30 milliót adott neki vissza.
Több védő az ítélet előtt azt kérte a bíróságtól, védenceiket ne tiltsák el a jogi egyetemi végzettséghez kötött foglalkozástól, és szabjanak ki az indítványozott ötmilliós pénzbüntetésnél kevesebbet. A vádlottak az utolsó szó jogán annyit mondták, megbánták a tetteiket.
A csütörtöki ítélettel mind a hat végrehajtó három-négy év felfüggesztett börtönbüntetést és öt-ötmillió forintos pénzbüntetést kapott, emellett öt évig eltiltották őket a végrehajtói munkától (azt ugyanis a bíróság nem tartotta arányosnak, hogy minden jogi egyetemi végzettséghez kötött foglalkozástól eltiltsák őket).
Egyetlen végrehajtó maradt már csak a vádlottak padján, aki nem ismerte el bűnösségét, Csiszár Éva vádlott. Az ő ügye büntetőperben folytatódik tovább a bíróságon.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.