Futsal: tovább menetel a Haladás, a DEAC otthonában is magabiztosan diadalmaskodtak a zöld-fehérek

Felipe Conde legénysége Nyíregyháza és Budapest után Debrecenből is három ponttal a zsebében utazhat haza.

FÉRFI FUTSAL NB I. 4. FORDULÓ

DEAC - HALADÁS VSE 1-6 (1-4)

DEAC: Faragó Á. - Vass, Erdei Sz., Ulloa, Carsi, Vincze, Faragó L., Balázsi, Erdei K., Krajnyák, Győri, Tóth, Kovács, Magyar

Edző: Tihanyi Csaba

Haladás: Alasztics - Dróth, Schlemper, Vatamaniuc-Bartha, Hadházi, Gyimesi, Kovács, Knizs, Hajmási, Sipos, Körmendy, Cassemiro, Vas, Rutai

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Győri 15., ill. Dróth 2 (2., 10.), Schlemper 11., Vatamaniuc-Bartha 18., Hadházi 28., Sipos 34.

A TFSE elleni összecsapás után már újabb idegenbeli túra várt a Haladás VSE futsalcsapatára, amely Debrecenben vendégeskedett a bajnokság negyedik játéknapján. A szombathelyiek hibátlan mérleggel várhatták a mérkőzést, míg a hajdúságiak egy győzelemmel, egy döntetlennel, valamint egy vereséggel álltak a találkozót megelőzően.

Szokásukhoz híven jól kezdtek a zöldmezesek, akik Dróth Zoltán okos szabadrúgásával már a 2. percben lépéselőnybe kerültek. Ez egyértelműen megadta az ütközet alaphangját, a házigazdának reagálnia kellett, igazán komoly veszélyt azonban nem tudott jelenteni a címvédő kapujára. Ordító helyzetet nem jegyezhettünk fel, egy remek Dróth Zoltán-lefordulást, majd lövést a 10. percben viszont igen, ami után egészen biztosan nem maradt pók a kapu bal felső sarkában. A Haladás csapatkapitánya óriási góllal duplázta meg csapata előnyét, 0-2 állt az eredményjelzőn. Fontos volt a vendégek számára a második találat megszerzése, s ha ez nem lett volna elég a DEAC-nak, Schlemper is beköszönt, már háromgólos volt az előny. A debreceniek nem adták könnyen magukat, egy keményen kapu elé belőtt labda után szépítettek, Dróth Zoltán és Vatamaniuc-Bartha Dávid összjátéka után azonban utóbbi gondoskodott a háromgólos különbség visszaállításáról. Ez azt jelentette, hogy 4-1-es HVSE-vezetésnél szólalt meg a félidő végét jelző dudaszó.

A második etap első komolyabb helyzete aztán Hajmási Milán nevéhez fűződött, akinek közvetlen közeli próbálkozását bravúrral tudta védeni Faragó Ádám. Ebben a felvonásban is fölénybe tudott kerülni a vendég együttes, Hajmási Milán okos megoldása után Rutai Balázs is közel járt ahhoz, hogy növelje a vasiak előnyét. Érett az újabb Haladás-gól, kisvártatva Vatamaniuc-Bartha Dávid kapott egy szép indítást, de nem tudott túljárni Faragó Ádám eszén. Így érkeztünk el a 28. perchez, amikor egy sarokrúgás után centerezést Hadházi Sándor már gólra váltott, 5-1-re módosítva ezzel az állást. Az idő egyre inkább fogyott, a hajdúságiak egyre nehezebb helyzetbe kerültek, ráadásul Sipos Gergő szép egyéni alakítása után már hatnál jártak a vendégek. A hátralévő időben Alasztics Marcellnek ugyan kellett még védéseket bemutatnia, újabb gól viszont már nem született. A HVSE magabiztos, fölényes, 6-1-es idegenbeli sikert aratott cívisvárosi riválisa otthonában.

A szombathelyiek a sorsolás értelmében a következő fordulóban hazai pályán lépnek pályára, méghozzá szeptember 13-án pénteken 18 óra 30 perces kezdettel a Berettyóújfalu ellen.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 31. szám - 2024.09.13.
Iskolajárat megy mától a Déli városrészről
A mai naptól iskolajárat közlekedik a 21-es járat előtt 5 perccel, 6:38-kor a Sport térről, írja közösségi oldalán a Blaguss Agora Hungary.
Fecskék veszélyben: az esős, hideg időjárás akadályozza a fecskék vonulását
Egyre több hívás és bejelentés érkezik országszerte az állatvédő szervezetekhez a tömegesen megjelenő fecskékkel kapcsolatban. A vonulásban lévő madarakat az esős, hideg idő kényszerítette megállásra.
Hatalmas tűz pusztított Csönge térségében, éjfélre a lángokat sikerült megfékezni (frissítve)
Tegnap éjfélre sikerült megfékezni a lángokat Csönge térségében, több száz tűzoltó és önkéntes segédkezett az oltási és mentési munkálatokban. Az oltást a feltámadó szél is nehezítette. A lángok a közeli fenyőerdőt is elérték, a tűzzel érintett terület nagysága estére elérte a kétszázötven hektárt.
Elismeréseket adtak át az ELTE szombathelyi köznevelési intézményeiben dolgozó tanároknak és munkatársaknak
Az ELTE Köznevelési Bizottsága 2024-ben nyolcadik alkalommal tüntette ki a köznevelési intézményeiben dolgozó kiváló tanárait és munkatársait. Szombathelyről a Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ munkatársa, valamint a Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium pedagógusai és munkatársa kapott elismerést.