2024.10.18., péntek  •  Lukács napja
Haladás-Viktória: gólzáporos mérkőzésen győzelem az Astra ellen

A szombathelyiek 4-3-as győzelmet arattak üllői ellenfelükkel szemben, melynek köszönhetően két riválist is megelőztek a tabellán.

SIMPLE NŐI LIGA 16. FORDULÓ

HALADÁS-VIKTÓRIA FC - ASTRA-ACTIVTEK HFC-ÜLLŐ 4-3 (2-1)

Haladás-Viktória: Schidkraut – Horti, Gődér, Pintér, Nagypál – Németh A. (Szalay, 74.), Kis (Urbán, 60.), Pintér, Varró (Csizmadia, 60.) – Vladulescu (Szil, 68.), Kiss-Lantos (Feketevízi, 68.)

Edző: Markó Edina

Astra: Magyar – Kövy, Benkő, Vidács, Véninger – Kós, Szakonyi, Tatai, Erdész – Madrid, Szennai (Lovász, 62.)

Edző: Dombó János

Gólszerzők: Németh 2 (11., 56.), Kiss-Lantos 45., Nagypál 49., ill. Madrid 2 (24., 87.), Kós 81.

A válogatott szünet előtt hazai környezetben lépett pályára szombat délután a Haladás-Viktória gárdája, amely az Astra ellen szállt harcba a bajnoki pontokért.

Markó Edina tanítványai bátran, lendületesen kezdték az összecspást, ez pedig egy korai gólban is megmutatkozott: a 11. percben Németh Adél volt eredményes, ezzel pedig 1-0 állt az eredményjelző táblán. A vezetés megszerzése aztán a Viktóriát zavarta meg jobban, a vendégek pedig magukra találtak és Ebony Madrid góljával sikerült is egyenlíteniük. Lüktető, jó iramú mérkőzés kerekedett, ahol felváltva forogtak veszélyben a kapuk, s a két hálóőrnek bizony egyaránt nagy védésekre volt szüksége, hogy megmentsék csapatukat az újabb bekapott góltól. Az első játékrész slusszpoénja a 45. percre maradt, amikor Kiss-Lantos Hanna csapott le egy labdára, majd robogott vele egészen a kapuig, a ziccert pedig értékesítette is, 2-1-ről következhetett a folytatás.

A hazaiak ott kezdték a második etapot, ahol az elsőt abbahagyták: a 49. percben Nagypál Fatima pazar megmozdulások után iratkozott fel a gólszerzők közé, már 3-1 volt az állás. Magabiztosan, felszabadultan futballozott a Haladás-Viktória, a csapat élvezte a játékot, Németh Adél pedig az 56. percben egy szép szóló után duplázni tudott (4-1). Jöttek a friss erők is hazai oldalon, a cserék remekül szálltak be a mérkőzésbe - Szil Tünde kiváló ütemű átadásából Feketevízi Tímea a kapufát találta el - , a fehérmezesek pedig rengeteg veszélyes támadást vezettek és minden esélyük megvolt rá, hogy tovább nyissák azt a bizonyos ollót. Így érkeztünk el az összecsapás utolsó szakaszához, amikor egy kiugratás után Kós Petra volt eredményes, két gólra zárkóztak a vendégek. Dombó János együttese nem adta fel, nem sokkal később Ebony Madrid csúsztatott a kapuba, amivel 4-3 volt az állás. A hátralévő időben már csak hazai lehetőséget jegyezhettünk fel, a Haladás-Viktória 4-3 arányban felülmúlta riválisát és nagyon fontos három bajnoki pontot szerzett.

Savaria Fórum 33. évfolyam 35. szám - 2024.10.11.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.