2024.10.22., kedd  •  Előd napja
Hétig jutott az Érd, megalázó vereséget szenvedett a Haladás (képgalériával frissítve)

Az NB/III Észak-Nyugati csoportjának 11. fordulójában az Érd látogatott a Rohonci útra. A vendégek lefocizták a Halit, végül kiütéses győzelmet arattak.

Tíz perccel a kezdés előtt nem vagyunk sokan a stadionban...

A kezdőrúgást a 80. születésnapját tegnap ünneplő Iszak Sándor végezte el.

A mieink tiszta fehérben, a vendégek tiszta zöldben szerepelnek.

A 2. percben Farkas Bálint tört egyedül kapura, balról, 11 méterről lőtt, a labda elakadt Horváth Bendegúzban.

Az első öt percben nem járt a Haladás az ellenfél térfelén.

A 9. percben Hári jobboldali szabadrúgására Tarján érkezett a hosszún, 6 méterről fejelt, Tóth könnyedén védett.

A 11. percben Loboda baloldali beadására Juhász érkezett  jó ütemben, és 6 méterről a jobb alsóba lőtte a labdát (0-1).

Veszélyesebben focizik az Érd, az első negyed órában több, ígéretes lehetőségük volt a vendégeknek.

A 17. percben Fehér lépett ki a védők között, jobbról, éles szögből centerezett, ám középen nem érkezett Haladás-játékos. Tarján faultolt az akció végén, amiért sárgát kapott.

Az elmúlt percek kiegyenlítettebb játékot hoztak, de sajnos a támadóharmadban rengeteget hibáznaka  vasiak.

A 22. percben Németh jobboldali szöglete után Loboda fejelt 4 méterről a Hali kapujába (0-2).

A 24. percben szépít a Haladás. Fehér lőtt szép gólt 17 méterről! (1-2)

A 26. percben büntetőhöz jutott az Érd. A 11-est Pintér értékesítette, a kapu közepébe lőtte a labdát. (1-3).

A 29. percben egy hatalmas védelmi hiba után Loboda tört egyedül kapura, kicselezte Horváthot, majd 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-4).

A Pest megyeiek sokkal jobban futballoznak, a mieink pedig hajmeresztő hibákat vétenek. Csúnya lehet a vége, ha nem állnak le az érdiek...

Hét perc, négy gól - volt esemény rendesen az első fél óra végén. Most a 40. percben járunk, az elmúlt időszak eseménytelenül telt.

Egy jobboldali beadás után Fehér lőtt 13 méterről, a landa egy védőről pattant a felső lécre.

Szünet: az Érd teljesen megérdemelten vezet.

Megkezdődött a második félidő. Jancsó és Árvai érkezett. Czuczi és Szenczi ment le.

Az 52. percben lenullázta az Érd a Haladás védelmát: egy szép akció végén Farkas lőtt 15 méterről a bal alsó sarokba. (1-5).

Ez így egyre rosszabbul néz ki. A vendégek minden akciója gólveszélyes, a Hali védelme teljes átjáróház.

A 61. percben Szakály Attila lőtt 24 méterről szabadrúgásből alig fölé.

Az elmúlt időszakban inkább egymást rugdosták a járékosok, jöttek is a sárgák mindkét oldalon.

Horváth Arnold és Buzás áll be a mieinknél. Vígh és Szakály jön le.

A 68. percben hataémas Hali-helyzet maradt ki. Hári fűzte be a vendégek védelmébek jobb odalát, remekül passzotl középre, Jancsó érontésével Tarjánhoz került a labda, a balbekk 5 méterről az égbe lőtt.

A 72. percben Horváth Bendegúz passzolta el a labdát a 16-os előterében, Dorogi 20 méterről így az üres kapuba emelt... (1-6).

Csere a hazaiaknál, Fábián érkezett Hári helyére.

Az Érd teljesen lefocizza a vasi alakulatot, kvázi percenként adódik helyzet a vendégek előtt.

Az utolsó tíz percben járunk, annyira sneki nem bánná, ha véget érne a találkozó...

A 86. percben Németh jobboldali beadására Kárász érkezett, és 4 méterről fejelt a kapuba (1-7).

Tulajdonképpen úgy vezet az Érd 7-1-re, hogy csak a helyzeteienk a felét értékesítette... Az utolsó perc kezdődött.

Vége - nehéz mit írni...

Haladás VSE - Érd  1-7  (1-4)
Rohonci út, 300 néző, vezette: Takács Ákos
Haladás VSE: Horváth B. - Horváth M., Varga, Vigh (Buzás 67.), Tarján - Czuczi (Jancsó 46.), Szenczi (Árvay 46.), Szakály (Horváth Arnold 67.)- Hári (Fábián 76.), Ferencz, Fehér.
Érd: Tóth G. - Kárász, Morvai, Farkas, Németh, Loboda, Gál, Pintér, Kertai, Juhász, Göblyös.
Góllövők: Fehér 24. illetve Juhász 11., Loboda 22., Pintér (11-esből) 27., Loboda 29., Farkas 52., Dorogi 72., Kárász 87.

(Fotó: Nagy Jácint)

Savaria Fórum 33. évfolyam 36. szám - 2024.10.18.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.
Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét
Harminchárom hét halmozódás után egy játékos elvitte az ötöslottó eddigi legnagyobb nyereményét, 6,613 milliárd forintot, a nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál - tájékoztatott a Szerencsejáték Zrt.