2024.10.26., szombat  •  Dömötör napja
Jobb volt a Mosonmagyaróvár, kikapott a Haladás VSE (Képgalériával frissítve)

Az NB/III Észak-Nyugati csoportjában ma délután a Mosonmagyaróvár látogatott a Rohonci útra. A vendégek teljesen megérdemelten nyertek. A végeredmény: 0-2.

Verőfényes napsütés, csípős szél: húsz perccel a kezdés előtt kevesen vannak a lelátókon.

A bemelegítésnél Horváth Márk megsérült, így Tóth Márton kezd a helyén.

Talán háromszázan vagyunk, a vendégszektorban egy lelkes nyugdíjas úr foglal helyet.

A mieink tiszta feketében, az óváriak tiszta kékben szerepelnek.

A kezdés előtt Fedor Sándort köszöntötték 75. születésnapja alkalmából. Fedor Sándor végezte el az ünnepélyes kezdőrúgást.

A 2. percben Pap jobboldali, éles beadását szedte fel Horváth Bendegúz.

A vendégek birtokolják többet a labdát, de helyzet egyelőre nem volt.

A 10. percben Mayer lövését blokkolta Varga, így szöglettel folytatódik a játék.

Vannak kimondottan szórakoztató gólnélküli mérkőzések – nos, ez nem az... Rengeteg a hiba, ziccerig egyik fél sem jutott el.

A 14. percben Kövesdi lőtt 17 méterről csúnyán fölé.

A 19. percben Pongrácz végzett el szabadrúgást balról, 25 méterről. A rövidre tartó labdát könnyedén hárította Horváth Bendegúz.

Elment a félidő fele, szépen süt a nap továbbra is.

Egy szép óvári kontra végén Illés tüzelt 16 méterről, jobbról, Horváth leért, így védeni tudott.

Ez helyzet volt: Oláh fordult le a védőjéről, majd 7 méterről, jobbról az oldalhálóba lőtte a labdát.

Mi maradt ki: a 32. percben Pap lőtt 13 méterről, jobbról, a labda a kapufáról Horváth bendegúz ölébe pattant. Most nagyon nyílt a Mosonmagyaróvár.

A 36. percben Pongrácz baloldali szabadrúgása elsuhant a kapu előtt – szerencsére lemaradtak róla a csatárok.

A 40. perc is megkezdődött, a Haladásnak továbbra sincs kaput eltalálló kísérlete.

A 41. percben Illés töt kapura, 8 méterről, jobrról lőtt, Horváth Bendegúzban elakadt a labda.

Ezt nehezebb volt kihagyni... Egy jobboldali beadásra Oláh érkezett középen, 5 méterről fejelt, a labda elgurult a bal kapufa mellett...

Szünet.

Tóth Mártont Tompek Levente váltja a szünetben.

Az első félidőben 0-14 volt a kapu irányába tartó lövések aránya...

Kezdődik a második játékrész.

Az 53. percben Pap vitte a kapura a labdát, 14 méterről lőtt, Horváth Bendegúz bravúrral védett.

Az 55. percben megszerezte a vezetést az Óvár: egy jobboldali beadásra Oláh érkezett középen, és 5 méterről a kapu közepébe fejelte a labdát (0-1).

Sajnos, a vendégek teljesen megérdemelten szerezték meg a vezetést, lényegesen jobban fociznak a vasiaknál.

Cserék a hazai oldalon, Hári és Likerecz be, Fehér és Árvay le.

A gól óta nincs akkora mezőnyfölényben a Mosonmagyaróvár, mint 0-0-ás állásnál, de helyzetekig nem jutnak el Szakályék.

A 74. percben 0-2. Egy szép óvári támadás végén Buglyó 5 méterről lőtt a Haladás kapujába (0-2). Lest reklamáltak a hazaiak, innen úgy tűnt, szabályos volt a találat.

Negyed óra van hátra, olybá tűnik, eldőlt a három pont sorsa.

A 78. percben Pongrácz végzett el szabadrúgást balról, 22 méterről. A rövidre csapódó labdát Horváth Bendegúz szögletre tolta.

Csere a Haliban, Fábián érkezik Horváth Arnold helyére.

A 85. percben Kövesdi lőtt 16 méterről csúnyán fölé.

A 86. percben Hári Kevin 22 méterről, középről tüzelt, a labda a bal kapufáról vágódott az alapvonalon túlra.

Ferencz le, Győre Noel be.

Három perc a ráadás.

Vége, a Mosonmagyaróvár teljesen megrédemelten nyert.

Haladás VSE - Mosonmagyaróvár 0-2  (0-0)
Rohonci út, ... néző, vezette: Gáspár András.
Haladás VSE: Horváth B. - Czuczi, Varga Cs., Vigh, Tarján - Tóth M. (Tompek 46.), Szakály, Horváth Arnold (Fábián 79.) - Fehér (Hári 62.), Ferencz (Győre 88.), Árvay (Likerecz 62.).
Mosonmagyaróvár: Kovács B. - Czingráber, Oláh, Pap, Mayer M., Illés, Kövesdi, Gáncs, Deák (Mayer J. 29.), Pongrácz, Lasz.
Góllövők: Oláh 55., Buglyó 74.

(Fotó: Vizi László)

Savaria Fórum 33. évfolyam 37. szám - 2024.10.25.
21. századi, tudatos, zöld – Felavattuk Szombathely vadiúj, környezetközpontú parkját
Pénteken délután hivatalosan is felavatták Szombathely új, minden szempontból környezettudatos és környezetközpontú parkját a Hunyadi úton, a Gyöngyös partján. A Százhold parkban stégek, kiülők, sétány, tanösvény, fitneszközök, természetes játszóelemek, kis színpad, ivókút és egy kísérleti Miyawaki-erdő is várja a környék lakóit, hogy játszanak, sportoljanak, kikapcsolódjanak, feltöltődjenek, sétáljanak, elmélkedjenek.
Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét
Harminchárom hét halmozódás után egy játékos elvitte az ötöslottó eddigi legnagyobb nyereményét, 6,613 milliárd forintot, a nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál - tájékoztatott a Szerencsejáték Zrt.
Az Esztergom nyerte az újoncok rangadóját
Az NB/I-es női kézibajnokság 6. fordulójában az SZKKA kikapott Esztergomban. A házigazda már az első félidőben elhúzott, a fordulás után pedig tovább tudta növelni előnyét, így magabiztosan nyerte az összecsapást.