Helyi magángyűjtők és civil szervezetek által újult meg a Katonatörténeti kiállítás
A Hadtörténeti Múzeumból eddig kölcsönbe kapott tárgyak visszakerültek Budapestre, így helyi magángyűjtők és civil szervezetek segítségével rendezték újra a Katonatörténeti kiállítást. A megnyitón Horváth Soma alpolgármester felidézte a kiállítóhely évtizedes történetét, majd Csapláros Andrea múzeumigazgató mondott köszönetet azoknak, akik gyűjteményük értékes darabjait felajánlották a tárlat céljaira. A kiállítás tekintélyes részét alkotják az első és második világháború katonai emlékei - köztük a frontfelszerelés elmaradhatatlan kellékei: egyebek mellett csajka, sisak, kézifegyverek sorakoznak a tárlókban. A gyűjtők a megmaradt tárgyak segítségével igyekeznek rekonstruálni is a korabeli körülményeket.
A megnyitón felsorakoztak a helyi katonai hagyományőrző szervezetek képviselői: a Savaria Legio, a Fekete Sereg, a 11-es huszárok, a 83-as gyalogezred, és a K.u.K. matrózok mai utódai mindannyian támogatták a megújult kiállítás létrehozását.
Fotó: Bonyhádi Zoltán/szombathely.hu
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.