Homlok Zsolt azért kerülhetett bajba, mert fele olyan drága ajánlatot adott, mint Mészáros Lőrinc
Pár hete írtunk róla, hogy Homlok Zsolt cégeit gigabírsággal sújtotta a GVH egy Debrecen környéki vasúti fejlesztés közbeszerzéssel összefüggésben. Az 1.2 milliárdos büntetést azért kell befizetnie, mert két vállalkozása a hivatal megállapítása szerint összejátszott egymással, egyeztették áraikat. A versenyhivatal akkor nem fűzött részletes indoklást a büntetéshez, december végén azonban kitették ezt honlapjukra, és abból elég világosan kiderül, hogy Homlok Zsolt ajánlata exvőjének, Mészáros Lőrincnek fájhatott volna leginkább, ha nem kaszálják el.
És itt idézzük Hadházyt:
- Mészáros Lőrinc kétszer annyiért épített vasutat (35 milliárdos ajánlattal nyert), mint amennyiért a veje vállalta volna (18 milliárdért), és másfélszer annyiért, mint amennyire az állam eredetileg becsülte a munkát (25 milliárdra).
- a versenyhivatal a hat ajánlatból csak a két „olcsót” vizsgálta, a többi, kétszeresen túlárazott ajánlatot adó céget (Mészárosét) gondosan elkerülte.
- Homlok Zsolték egy banális hibán buktak meg: az egyik hiánypótlás alkalmával a titkárnő véletlenül ugyanazt a PDF fájlt csatolta mindkét cég ajánlatához, sorról sorra egyező ajánlatokkal.
„A fentiek alapján erre a bizarr ügyre csak az lehet az egyetlen magyarázat, amit a korábbi posztjaimban leírtam: a Mészáros lányától válófélben levő Homlok Zsolt úgy akart nyerni, hogy kivételesen piaci ajánlatot ad és így sokkal olcsóbban végzi el a munkát”, írta Hadházy Ákos.
Hozzátette, bevett szokás az ellenséges, nem lemutyizott ajánlatot azzal érvényteleníteni, hogy az irreálisan olcsó, ezért kellett Homlokéknak egy övékhez hasonlóan „olcsó”, kamu ajánlat, csak valaki elszúrta a dolgot.
Borítókép: Egy a Homlok Zsolt érdekeltségébe tartozó Geismar-gépsor dolgozik a Kőszeg-Szombathely vasútvonalon 2021-ben Fotó: IHO/Vörös Attila
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.