Így mehetnek be a nézők a meccsekre
A kormány döntése és az MLSZ vállalása értelmében nézők is részt vehetnek az Európa-bajnokság budapesti mérkőzésein. A belépéshez az érvényes jegy mellett védettségi igazolványra (mellé személyi igazolvány vagy útlevél is kell) is szükség van. Az igazolványok meglétét az Európa-bajnokság mérkőzései előtt három budapesti helyszínen ellenőrzik majd a szervezők: Groupama Aréna (B lelátó, a Sas-szobor mellett), Dózsa György út (Városliget) és Papp László Budapest Sportaréna. Itt karszalagot kapnak, amellyel az adott mérkőzésen részt vehetnek. A pontok a mérkőzések előtti napokon 8.00 órától 20.00 óráig tartanak nyitva, míg a meccsnapokon 7.00 órakor nyitnak, és a második félidő kezdetekor zárnak. A plasztikkártyát és a mobilapplikáción bemutatott igazolásokat is elfogadják a szervezők.
Kiskorú szurkolók igazolvánnyal rendelkező felnőtt kíséretében vehetnek részt a találkozókon, nekik nem szükséges a karszalag kiváltása; kivéve azon 16-18 éveseket, akik már rendelkeznek védettségi igazolvánnyal, és kísérő nélkül kívánják megtekinteni az Eb-mérkőzéseket.
A kormányrendelet értelmében a mérkőzésekre érkező, magyar állampolgársággal nem rendelkező személy nézőként abban az esetben is beléphet az országba, ha a belépés előtt 72 órán belül elvégzett negatív eredményű – magyar vagy angol nyelven kiállított – PCR-teszttel igazolja, hogy a szervezetében koronavírus nem kimutatható.
A mérkőzésekre érkező külföldi állampolgár esetében, ha a mérkőzésre szóló érvényes részvételi jegyét felmutatja, a koronavírus ellen védett személyekre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni, így megszállhat szálláshelyen, ill. a vendéglátó üzleteken belül és a szabadidős helyszíneken is tartózkodhat.
Münchenben a férőhelyek 20 százalékán lesznek nézők, Amszterdam, Bukarest, Koppenhága, Glasgow, London és Róma 25, Sevilla 30 százalékot engedélyezett, Bakuban és Szentpétervárott félház lesz.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.