Írd alá: színházi vezetők is támogatják a Székely Nemzeti Tanács polgári kezdeményezését
Még két hétig írható alá a Székely Nemzeti Tanács polgári kezdeményezése, amelyet az őshonos kisebbségek védelmére, illetve azért indítottak, hogy a kisebbségi nemzeti régiók európai uniós kohéziós pénzekhez juthassanak közvetlenül a brüsszeli kasszából, írja a Színház Online és beszámol arról is, hogy aláírók között szerepel Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója, Máté Gábor, a Katona József Színház direktora, Jordán Tamás, a szombathelyi Weöres Sándor Színház vezetője, valamint Pintér Béla, a Pintér Béla és Társulata alapító vezetője.
A weboldalon így foglalták össze a kezdeményezés célját a petíciót indítók:
Európa őshonos nemzeti kisebbségei jelen pillanatban is, a 21.században, megmaradásukért küzdenek. Kormányaik ugyanis nem támogatják megfelelően fejlődésüket, nem segítik elő megmaradásukat. A Székely Nemzeti Tanács által indított kezdeményezés célja, hogy az EU egyik legnagyobb támogatási kerete, a kohéziós politika kezelje kiemelt figyelemmel azokat a régiókat, amelyeket nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nyelvi sajátosságok különböztetnek meg az őket körülvevő térségektől. Az uniós támogatások elosztásánál a legtöbb helyen ugyanis burkoltan hátrányba szorítják azokat a régiókat, ahol a kisebbséget jelentő nemzeti lakosság van többségben.
Jordán Tamás arról beszélt, hogy erdélyi útjai során töltődött fel és érezte meg, hogy jó magyarnak lenni: “Nem bírom már a politikai csetepatékat. Bármilyen kisebbségről van szó, mindig odaállok. A székely ügy egészen közelről érint: négy vagy öt alkalommal tettünk túrát a Kaláka zenekarral és Sebő Ferenccel Erdélyben, ahol jómagam verseket mondtam. Mindig megrendített, hogy idegen közegben, ellenséges szándékok mellett hogy őrzik a kultúrájukat”.
A kezdeményezés itt írható alá.
Borítólép: Jordán Tamás Fotó: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.