Ismét csalók élnek vissza a rendőrség nevével
A hatóság felhívta a figyelmet azokra a jellegzetességekre, amelyek alapján beazonosíthatók a csalók által küldött üzenetek: a levél szövegét rossz magyarsággal írták, idegen nyelvű és magyar kifejezések keverednek bennük, magázódó és tegeződő forma váltakozik egy szövegen belül.
A feladó jól csengő, de valójában nem létező szervezetekre hivatkozik, például Országos Rendőrség.
A küldő valós, a rendőrség honlapján nyilvánosan is fellelhető személyek nevében írja alá a levelet, de a beosztás már gyakran téves.
Az ORFK hangsúlyozta, hogy a rendőrség senkinek nem küld fenyegető, sürgető hangvételű üzeneteket, nem használja a Gmail, a Hotmail levelezőrendszerét, hanem Ügyfélkapun, Ügyfélkapu+-on, Digitális Állampolgárság Programon, Hivatali Kapun, Cégkapun, vagy hivatalos e-mail címről, illetve postai úton küld leveleket.
Az ORFK azt kéri az állampolgároktól, hogy amennyiben kétségük támad a küldemény hitelességével kapcsolatban, a kapcsolatot ne a levélben található, hanem a rendőrség hivatalos weboldalán olvasható elérhetőségeken keresztül vegyék fel.
Fotó: police.hu
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.