Ismét járványhelyzetet hirdettek Montenegróban
A kormány kötelezővé tette a maszkviselést szabadtéren is a felnőtteknek és a hét éven felüli gyerekeknek. Montenegróban szerdára 1900-ról 1998-ra emelkedett a nyilvántartásba vett fertőzöttek száma. Az utóbbi 24 órában nem volt halálos áldozata a koronavírusnak, így a halottak száma 35 maradt.
Szerbiában keddről szerdára 21 253-ról 21 605-re nőtt az igazolt fertőzöttek száma. Kedden kilenc újabb halálos áldozata volt a betegségnek, így a halottak száma 491-re nőtt. Nyílt levélben követelte a koronavírus-járvány kezelésével megbízott válságstáb lemondását 350 szerb orvos. Szerintük a válságstáb nem kezeli megfelelően a kialakult helyzetet, emiatt pedig a szerbiai egészségügyi rendszer az összeomlás szélén áll.
Koszovóban egy nap alatt 5877-ről 6045-re emelkedett a regisztrált fertőzöttek száma. Öttel 144-re nőtt a halálos áldozatok száma. A jövő év végén kerülhet csak a parlament elé a koronavírus-járvány kezeléséről szóló törvény, amelyet azért akarnak meghozni, mert az alkotmánybíróság közölte, az előző kormány megsértette az alkotmányt, amikor kijárási tilalmat vezetett be az országban anélkül, hogy előtte szükségállapotot hirdetett volna. A testület közölte, a szabad mozgáshoz való jogot az alkotmány rögzíti, így ha azt valaki korlátozni akarja, arra törvényes felhatalmazással kell rendelkeznie. A kormány korábban nem támogatta a koronavírushoz kapcsolódó törvény meghozását.
Észak-Macedóniában az utóbbi 24 órában 9249-ről 9412-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Kedden nem volt halálos áldozata a Covid-19-betegségnek, így a halottak száma 432 maradt. Két hónapja ez az első alkalom, hogy nem volt halálos áldozata a koronavírusnak az országban. A belügyminisztérium jelentése szerint még mindig nagyon sokan figyelmen kívül hagyják a maszkviselési kötelezettséget. A szabálysértők pénzbüntetéssel sújthatók.
Bosznia-Hercegovinában egy nap alatt 8572-ről 8787-re nőtt a regisztrált fertőzöttek száma. Hatan haltak bele a Covid-19 betegségbe, a halálos áldozatok száma ezzel 263-ra nőtt. A koronavírus-járvány miatt mintegy 30 ezer, a vendéglátóiparban dolgozó ember munkája került veszélybe a nyugat-balkáni országban. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.