6.1
  
7.81
km/óra
  2025.04.06., vasárnap  •  Vilmos, Bíborka napja
Karitasz Alapítvány
Karitasz Alapítvány
Karitasz Alapítvány
Isten éltesse, Hámori Gabriella!

Isten éltesse, Hámori Gabriella!

Ma 46 esztendős. 1978. november 1-én született Hámori Gabriella Jászai Mari-díjas magyar színésznő, érdemes és kiváló művész.

Mint a Paprikablog írja: "2001-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, Marton Lászlónál tanult. Az egyetemi évek alatt bizonyította tehetségét, a Pesti Színházban szerepelt a Tótékban. A Vígszínházban a Bűn és bűnhődésben játszott. 2001–2004 között a Radnóti Miklós Színház tagja volt. 2004-től a Vígszínház, majd az Örkény István Színház tagja, amelynek vezető színésznője. 2011-ben kísérletező alkat lévén megpróbált Los Angelesben és Berlinben is érvényesülni, a német fővárosban párjával, Márton Dávid magyar színházi rendezővel élt együtt. Játszott a Márton Dávid rendezte Macbeth című darabban a berlini Volksühne színházban német nyelven.

A 2003 óta az egyik legfoglalkoztatottabb magyar filmszínésznő, az országos népszerűséget Bergendi Péter vígjátéka, az Állítsátok meg Terézanyut! hozta el számára, amelyben a főszerepet alakította. Számtalan filmbéli alakítását díjazták itthon és külföldön is. Pályáját statisztaként kezdte. Több amerikai szuperprodukció szerepére is esélyes volt: az Oscar-díjas Danny Boyle elküldte neki a Transz című filmje teljes forgatókönyvét, a Mission: Impossible – Titkos nemzet című filmben pedig a női főszerepre hallgatták meg. Utóbbi szerepet – Tom Cruise partnerét játszva – végül a svéd Rebecca Ferguson alakította.

2012 és 2014 között Berlin és Budapest között ingázott. 2014 tavaszán az Örkény Színházban bemutatásra kerülő Stuart Mária című Schiller-dráma címszerepe miatt tért haza. Első poplemeze Nem örmény népzene címmel 2014 őszén jelent meg. Az albumon szereplő dalok közül számtalan szerzemény szövegét saját maga írta. A "Mindenki mindent akar" című dalt külföldi rádiók is játszották, Paul Smith manchesteri rádiós műsorvezető Through The Curtain Show című rádióműsorában is hallható volt. Professzionális szinten játszik fuvolán.

2015-ben az A-kategóriás 39. Montreali World Filmfesztiválon mutatták be a Vékes Csaba rendezte Ál(l)omás című rövidfilmet, amelyben főszerepet alakít Lázár Kati és Máté Gábor oldalán.

Filmjei

    A leghíresebb éjszaka (2000)
    Jadviga párnája (2000)
    I love Budapest (2001)
    Valami Amerika (2002)
    Ott vagy még? (2002)
    Magyar szépség (2003)
    Karácsony verse (2003)
    Szezon (2004)
    Állítsátok meg Terézanyut! (2004)
    A miskolci boniésklájd (2004)
    Csodálatos vadállatok (2005)
    Örkény lexikon (2006)
    Konrád György: Fenn a hegyen (2006)
    Nyugat 100 – Nyugat mesék (2008)
    Eszter hagyatéka (2008)
    Kaméleon (2008)
    Utolsó jelentés Annáról (2009)
    Budapest (2009)
    Szinglik éjszakája (2009)
    Téli nap (2010)
    A vizsga (2011)
    Blindfolded (2014)
    Ál(l)omás (2015)
    Trezor (2018)
    Post Mortem (2021)
    A legjobb tudomásom szerint (2021)
    A játszma (2022)

Savaria Fórum 34. évfolyam 8. szám - 2025.03.24.
Savaria Fórum 34. évfolyam 8. szám - 2025.03.24.
legolvasottabbak
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Ausztria: négyen haltak meg a teherautóba rohanó kisbuszban az A2-es autópályán
Súlyos baleset történt Ausztriában kedden reggel az A2-es autópályán Scheiblingkirchen környékén, Neunkirchen közelében, írja a krone.at. Az egyik parkolóból kihajtó teherautóba teljes sebességgel belerohant egy kisbusz, amelynek utasai közül négyen meghaltak.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Békés, biztonságos, szabad, európai Magyarországot - Szombathelyen járt Magyar Péter
Szombathelyen (is) népszerűsítette a Tisza Párt elnöke a Nemzet Hangja elnevezésű szavazási akcióját, amelyben aktuális kérdésekről kérik ki a polgárok véleményét. Magyar Péterre sokan voltak kíváncsiak ezúttal is, tavaly április után most a Berzsenyi téren beszélt a közönséghez.
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos Szombathely rendelési idő
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.